Kobiece wdzięki pędzlem malowane

Ryszard Karchut, to profesjonalny artysta malarz, mieszkający od dwudziestu lat w Andrychowie. Dziś (14 października) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbył się wernisaż jego prac, tematycznie związanych z kobietą.

To jego druga andrychowska wystawa. Pierwsza, z obrazami głównie martwej natury, dużo mniejsza, ma miejsce w Galerii Sztuk”i” przy Rynku.

Podczas wernisażu artystę zaprezentował Zbigniew Bury, też malarz oraz rzeźbiarz, uznany twórca sztuki ceramicznej. Okazją do prezentacji dzieł Ryszarda Karchuta (rocznik 1962) było 35-lecie uzyskania dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na wernisażowe spotkanie przybyli m.in. przedstawiciele Grupy Twórców „My”, spora była także reprezentacja Centrum Kultury i Wypoczynku, organizatora wystawy. Nie zabrakło też przyjaciół i znajomych tak z Andrychowa jak i z Gliwic, gdzie pan Ryszard się urodził. Artysta dziękował za przybycie swoim rehabilitantom, pod których opieką pozostaje. Po zwiedzeniu wystawy gości podjęto poczęstunkiem i to był czas intensywnych rozmów o kulturze i sztuce…

Wystawa w MDK potrwa do 25 listopada, a przy Rynku do 30 listopada.

Źródło: radioandrychow.pl / jd Fot. Jacek Dyrlaga / + przypisy/uzupełnienia CKiW

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content