KLUCZNIAK / KAPCZUK / JARMUŻEK Trio. Muzyczno-emocjonalna koherencja na scenie Klubu jazzowego 69! [fotorelacja]

Kiedy scena Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie zapełnia się w całości krzesłami, a z reflektorów sączy się niebieska poświata, to prawie pewny sygnał, że już za chwilę w przestrzeń MDK popłyną dźwięki koncertu jazzowego. Kiedy dodatkowo nad sceną kołysze się okrągłe, minimalistyczne logo, a z głośników słychać: Dobry wieczór. Witam serdecznie wszystkich Państwa na kolejnym koncercie w Klubie jazzowym 69, ja nazywam się Jerzy Górka – pewność jest już stuprocentowa. Tak było i tym razem...

Na scenie pojawiło się nieszablonowe trio – KLUCZNIAK / KAPCZUK / JARMUŻEK. Niektórzy z artystów grali już w progach andrychowskiego Klubu Pod Basztą z formacją Coherence Quartet. Muzycy nie mogli sobie przypomnieć tego, w którym to było roku, ale my pamiętamy 🙂 15 kwietnia 2011.

Łukasz Kluczniak – saksofon altowy, Michał Kapczuk – kontrabas, Robert Jarmużek – fortepian elektryczny… grają razem od 2019 r. Autorskie kompozycje spodobały się andrychowskiej publiczności! Nastrojowe, spójne, delikatne brzmienie, bez dodatku perkusji przenika się w ich kompozycjach w niepowtarzalny sposób. Jakby od niechcenia, naturalnie, aksamitnie.

O muzykach i ich dokonaniach pisaliśmy w zaproszeniu na koncert:

Połączenie dźwięków saksofonu, kontrabasu i fortepianu, wbrew pozorom nie należy do łatwych. Muzykom udało się to znakomicie. Wzajemne przenikanie się instrumentów sprawiało, że muzyka brzmiała jednolicie i czysto. Emocjonalna struktura kompozycji, rozkład dźwięków, sposób aranżacji i niezaprzeczalna koherencja na wielu płaszczyznach (nie tylko muzycznej) dały się odczuć! Przemyślane zmiany dynamiki i ekspresji rozszerzyły warstwę muzyczną o dodatkową głębię.

Czy nam się podobało? Bardzo! Padające, jakby od niechcenia, kolejne nazwy utworów nie zakłócały odbioru muzyki, łącząc nastrojowe dźwięki wielu kompozycji w jedną, spójną całość. Publiczność długo nie chciała „wypuścić” muzyków ze sceny, a to… uwierzcie, jest najlepsza recenzja tego koncertu. Kto był – ten wie!

  • Zapraszamy na kolejny koncert w Klubie jazzowym 69! 15 grudnia 2023 r. w MDK w Andrychowie zagra formacja JACEK MIELCAREK QUARTET w składzie: Jacek Mielcarek – saksofony, Jakub Mielcarek – kontrabas, Marek Kądziela – gitara, Łukasz Stworzewicz – perkusja oraz gościnnie Emilia Hamerlik – śpiew. Koncert promuje nową płytę zespołu! Bilety są już dostępne ===> TUTAJ
  • Przy okazji polecamy Wam rozmowę Jacka Dyrlagi z Radia Andrychów z Jerzym Górką:
Jerzy Górka – Jazz, perkusja i teatralna reaktywacja / Radio Andrychów, 22 listopada 2023 r.

Zobaczcie fragmenty video z konceru i zdjęcia (17 listopada 2023 r.):

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content