Już w ten weekend! Kino w Inwałdzie i Koncert Pieśni Patriotycznych w Zagórniku. Zapraszamy

W najbliższą sobotę (6 listopada) o godz. 18.00 w inwałdzkim Domu Kultury wyświetlony zostanie film pt. „Na wyciągnięcie ręki”to melodramat, który wyreżyserował Ludovic Bernard (Francja 2018; 106 min; dla widzów 12+). W filmie występują: Lambert Wilson, Kristin Scott Thomas, Jules Benchetrit. W jednej z recenzji filmu czytamy:

Na wyciągnięcie ręki. Uzdolniony Polak we Francji i poszukiwanie złota.”

(…) „Na wyciągnięcie ręki” staje się więc letnim “wzruszkiem”, nieodkrywczym, ale przyjemnym, bez kombinacji i reżyserskich szaleństw. Kino tego typu zawsze wywołuje wrażenie, że skądś już to znamy, a odwieczne pragnienie odnalezienia złota wśród porozrzucanych kamieni wpisane jest w podstawową narrację o wydobywaniu z człowieka tego, co najlepsze. Wprawdzie to bajeczka stara jak świat, ale z perspektywy polskiego widza warta uwagi, chociażby dla sprawdzenia, jaki jest odbiór Polaków za granicą. Jest tutaj kilka scen pokazujących, że asymilacja to proces, na który twórcy filmowi patrzą z czułością. Dobrze wiedzieć, że we Francji jesteśmy “swoi”, lecz trochę zagubieni.

Fragment recenzji / autor: Jakub Koisz

Zapraszamy na seans! Cena biletu: 5 zł (bilety do nabycia w dniu seansu w WDK w Inwałdzie).

Czytaj więcej o tym filmie: Tutaj…

Szczegółowe informacje: WDK w Inwałdzie, tel. 33 432 26 12; e-mail: inwald@kultura.andrychow.eu


Z kolei w niedzielę (7 listopada) o godz. 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Zagórniku odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych. Wystąpią: Orkiestra Dęta OSP Roczyny, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” oraz Chór Misericordias Domini z Zagórnika.

Podczas Koncertu Pieśni Patriotycznych Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” zaprezentuje program „Jak długo w sercach…”, będący wiązanką tańców narodowych (m.in. takich, jak: polonez, krakowiak, trojak, mazur) przeplatanych pieśniami patriotycznymi. Zespół zaprezentuje pieśni, które w większości znajdziemy na płycie pt. „Jak długo w sercach naszych”. Występ grupy dorosłych poprzedzi, krótki koncert grupy dziecięcej. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć płyty LZPiT Andrychów z pieśniami patriotycznymi, a także z kolędami i pastorałkami (płyty w cenie 20 zł).

Natomiast Orkiestra Dęta OSP Roczyny wykona, m.in. utwory: „Żeby Polska była Polską, „Czerwone maki na Monte Casino „, „Mury”. Ponadto… podczas występu – oprócz bogatego instrumentarium – usłyszymy również wokal…

Chór Misericordias Domini w programie koncertu zaprezentuje, m.in.: „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Piechota”, „Płynie Wisła” czy „Jeszcze jeden Mazur dzisiaj”.

Współorganizatorem koncertu jest Rada Sołecka w Zagórniku.

Wstęp wolny! Zapraszamy.

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content