Jadwiga Janus zaprasza do księgarni…

W najbliższy piątek (17 grudnia) w andrychowskiej Księgarni „B. Marczyński” (ul. Rynek 4) od godziny 15:30 do 17:00 na Czytelników będzie czekać Jadwiga Janus. Można liczyć na autograf, specjalną dedykację, chwilę rozmowy, uśmiech…

„Bobrowscy z Andrychowa”, „Andrychów. Sceny z życia miasta”, „Urszula Figwer. Moje olimpiady (i nie tylko)”, „Szpetna, grzeszna, błogosławiona”, to książki jej autorstwa, które powinien mieć w swojej biblioteczce każdy andrychowianin.


Jadwiga Stanisławek-Janus urodziła się złoto-jesienną porą 1959 r. w Andrychowie, w pokoju z widokiem na las. Ukończyła pedagogikę na wydziale filozoficzno-historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego więc została nauczycielką i uczennicą swoich uczniów. Ona uczyła ich czytać i pisać, oni ją – uważności. Od wielu lat współpracuje z lokalnym czasopismem – „Nowiny Andrychowskie”, gdzie opisuje świat andrychowski i dzieli się refleksjami. Podkreśla, że akceptacji Czytelników zawdzięcza odwagę. Bez niej nie byłoby pierwszej książki – „Bobrowscy z Andrychowa” i nie powstałaby kolejna. W sieci istnieje połowicznie. W realu – pełną piersią i naprawdę. Dzięki literaturze, teatrowi oraz podróżom. Także ludziom; tym poznanym na krańcach świata i tym tutejszym, niezawodnym. Dopiero z perspektywy dalekich lądów dostrzegła urodę andrychowskiego kawałka świata i zaczęła odkrywać jego fascynującą historię.
Mówią, że ciekawość, to pierwszy stopień do piekła. – Nieprawda – twierdzi Jadwiga. – To warunek ciekawego życia.
/Daria Rusin/

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content