Grafika, rysunek i malarstwo Magdy GLANOWSKIEJ – wystawa „Retrospektywa” w WDK w Zagórniku

Od wczoraj (8 marca) w WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku prezentowana jest Wystawa grafiki, rysunku i malarstwa pt. „RETROSPEKTYWA” autorstwa MAGDY GLANOWSKIEJ. Ekspozycja potrwa do 29 kwietnia 2022 r. Wstęp wolny. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

MAGDA GLANOWSKA. Andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz mgr Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski).
Na trzecim roku studiów wybrała specjalizację z grafiki warsztatowej (artystycznej), dyplom obroniła w pracowni prof. Eugeniusza Delekty – serią „La Feminite” („Kobiecość”) w technice akwaforty. W rysunkach cechuje ją prosta lub łukowata, krzyżująca się kreska i charakterystyczny kształt ludzkiej postaci sprowadzony do syntetycznych „kokonów”, jak również pewna monochromatyczność i oszczędność w kolorystyce.
Jako grafik specjalizuje się w… ikonopisarstwie (!) oraz tworzy specyficzne prace rysunkowo-malarskie w technice własnej (farba akrylowa, suche pastele, bejca, tusz).
Jest instruktorem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie). Poza pracą zawodową zajmuje się prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz twórczością własną.
„Retrospektywa” – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku. Jest tam Frasobliwy Chrystus i Jego „impresja” dotycząca m. in. AD 2020 oraz czasów współczesnych.

Wystawa w WDK w Zagórniku:

Dotychczasowe wystawy:

  • 2014 – 2015 | „Madonny” – wystawa ikon oraz rysunków w placówkach CKiW w Andrychowie (WDK w Targanicach, WDK w Zagórniku, Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie) oraz w kryptach kościoła św. Macieja w Andrychowie
  • 1992 | BWA w Bielsku-Białej, „Sztuka Młodych”

Organizator: CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku
Szczegółowe informacje: WDK w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29, mail: zagornik@kultura.andrychow.eu
W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do WDK w Zagórniku pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content