[fotorelacja] Koncert Orkiestry im. Telemanna wraz z solistami, pt. „Polak, Węgier – dwa bratanki…”

Wczoraj (24 listopada) w – wypełnionym po brzegi – Wiejskim Domu Kultury w Zagórniku odbył się Koncert Orkiestry im. Telemanna wraz z solistami, pt. „Polak, Węgier – dwa bratanki…”. W programie koncertu znalazły się tańce węgierskie i czardasze, arie i duety z operetek (Fr. Liszt, F. Chopin, St. Moniuszko, J. Vidak, H. Wieniawski, I. Kálmán, Fr. Lehár). Wykonawcami byli: Orkiestra im. Telemanna, Piotr Sadowski – skrzypce, Agnieszka Zabrzeska – sopran, Michał Borkowski – tenor.

ORKIESTRA IM. G. PH. TELEMANNA powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Muzycy grają repertuar XVII i XVIII w. na instrumentach historycznych, a repertuar XIX i XX w. na instrumentach współczesnych. Orkiestra współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy. Koncerty odbyły się w takich miejscach, jak:
– Weiler (Niemcy) i Wissembourg (Francja) | maj 2005,
– Londyn (Anglia) | kwiecień 2006,
– Weiler (Niemcy) | lipiec 2006; wspólnie z „Sinfonia Algovia”.

Przybyli na koncert goście mogli również podziwiać malarstwo autorstwa Anity Młodzik… KAPŁANKI – to wystawa obrazów inspirowanych twórczością Gustava Klimta, wykonanych techniką kolażu, farbami akrylowymi i żywicą epoksydową. Ekspozycja przedstawia sylwetki kobiet niezależnych i romantycznych i potrwa do 6 grudnia 2021 r.

Zobaczcie krótką fotorelację z tego znakomitego wieczoru:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content