„Fotografie z Kulturą” – trzecie warsztaty fotograficzne odbyły się pod szyldem „Pani detektyw”

Jak ten czas leci! Za nami już trzecie spotkanie zrealizowane w ramach plenerów/warsztatów tematycznych, organizowanych przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie pod nazwą „Fotografie z Kulturą”.

Warsztaty odbyły się 18 grudnia 2021 r. w gościnnych progach Wiejskiego Domu Kultury w Inwałdzie. W godzinach od 15:00 do 18:00 uczestnicy zmierzyli się z tematem detektywistycznym…. Do dyspozycji fotografów i modelek była piękna, stara maszyna do pisania, aparat mieszkowy z przełomu wieku, francuska lupa o długości 40 cm (!) i wierna replika pistoletu COLT Peace Maker, a także sporo ciekawych stylizacji.

Mimo że warsztaty realizowane były pod tematem przewodnim – „Pani detektyw” i zdominowały je fotografie statyczne, to… no właśnie! W warsztatach uczestniczyła m.in. instruktorka tańca – Adrianna Piwowarczyk, która dała się poznać mieszkańcom Andrychowa kilka lat temu w Miejskim Domu Kultury, gdzie zaprezentowała swoje niezwykłe, taneczne umiejętności. Nie obyło się więc bez kilku fotografii w ruchu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś podczas warsztatów zrealizujemy sesję właśnie w takich klimatach – pełną ruchu, wirujących, kolorowych sukni i nastrojowego oświetlenia.

Dzięki uprzejmości sklepu fotograficznego FOTO7.pl mogliśmy korzystać z pięknego, przenośnego tła. Podczas warsztatów przedstawione zostały również ciekawe rozwiązania DIY oświetlenia studyjnego światłem stałym oraz (również DIY) magnetyczne mocowanie teł.

Jarosław Skupień


Przed obiektywem stanęły wspaniałe modelki – Natalia Kokoszka, Adrianna Piwowarczyk i Marta Zaczyńska-Płonka, a i niektórzy fotografowie znaleźli się w kadrze.

Fotografowali: Krzysztof Toboła, Łukasz Sokół, Łukasz Brańka i prowadzący – Jarosław Skupień.

Czy udało się zrobić piękne zdjęcia? Zobaczcie sami! Na początek prezentujemy zdjęcia autorstwa Jarosława Skupnia.
Pssst… zaglądajcie tutaj – wkrótce nasza galeria zostanie uzupełniona o kolejne fotografie…Zobaczcie także efekty poprzednich sesji:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content