EWA i LESŁAW NAJBOR – malarstwo | Wystawa w andrychowskiej Galerii Sztuk”i”

Od dziś (19 października) w Galerii Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) prezentowane jest malarstwo autorstwa Ewy i Lesława Najbor. Wystawa będzie czynna do 28 listopada 2021 r. Zapraszamy w godzinach 8:00 – 15:00. Wstęp wolny.

Jesteśmy mieszkańcami Andrychowa. Przez wiele lat pracowaliśmy oboje w Wytwórni Silników Wysokoprężnych, potem wspólnie prowadziliśmy własną działalność gospodarczą. Razem należymy do Grupy Twórców „MY”, a po przekształceniu jej w Stowarzyszenie razem znaleźliśmy się w jej zarządzie. Ja pełnię funkcję Prezesa, a żona Sekretarza Zarządu już dwadzieścia lat. Żeby tradycji stało się zadość, ta wystawa też jest naszą wspólną. Naszą wspólną pasją jest również turystyka i oczywiście malarstwo. Ja teraz maluję akwarelą, a kiedyś olejami. Dawniej też dużo rzeźbiłem. Na Groniu Jana Pawła II większość płaskorzeźb w kaplicy oraz droga krzyżowa wokół kaplicy są mojego autorstwa. Żona natomiast uprawia technikę pastelową. To, co robimy wypływa z zamiłowania do sztuki, a zarazem jest odskocznią od dnia codziennego. Cieszymy się, że nasze prace znalazły uznanie na wielu wystawach. Najbardziej jednak cieszy nas, gdy podobają się zwykłym odbiorcom. Tak się składa, że prace nasze zdobią wiele mieszkań w kraju i za granicą, a obraz żony trafił nawet do Watykanu. O swoich dyplomach i odznaczeniach nie będziemy wspominać, by się zbytnio nie chwalić. Jednak jesteśmy dumni, że w czasie naszej pracy w zarządzie, Grupa Twórców „MY” otrzymała medal Zasłużony dla Miasta i Gminy Andrychów. Od Ministra Kultury i Sztuki otrzymaliśmy medal – Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od Ministra Kultury i Sztuki Grupa otrzymała – też za zasługi – dwa razy tzw. nagrodę specjalną (nagroda pieniężna). Nawiązaliśmy współpracę z wieloma stowarzyszeniami w okolicy, co daje nam możliwość wspólnych spotkań i wystaw. Co roku organizujemy dla grupy plener malarski, w czasie którego członkowie mogą wspólnie malować i wymieniać doświadczenia.

Lesław Najbor

Polecamy rozmowę na antenie Radia Andrychów – Marek Nycz rozmawia z twórcami: Ewa i Lesław Najborowie – Wystawa w Galerii Sztuk”i”


Patronat medialny:
Nowiny Andrychowskie
Radio Andrychów

Organizator:
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do Galerii Sztuk”i” pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content