„Dziś mija pierwszy tydzień mojej pracy na stanowisku dyrektora CKiW w Andrychowie…” – Leszek Ścibik

Wiele pozytywnych wrażeń po spotkaniach z Załogą. Jestem bardzo miło zaskoczony kompetencjami wszystkich osób, pracujących w naszych placówkach, od tych na stanowiskach kierowniczych, po pracowników biurowych i technicznych. Nie myślałem, że spotkam i poznam tak niesamowicie oddanych kulturze ludzi, którzy są dobrze zorganizowani i przygotowani do zadań w naszych ośrodkach.

Już udało się pomóc w organizacji kilku mniejszych i większych wydarzeń, jak obrzędy patriotyczne związane z obchodami rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (1. września), czy Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego par z naszej gminy.

Teraz przed nami Gminne Dożynki, które odbędą się w Zagórniku w najbliższą sobotę. Poprowadzimy je z wielką radością, mimo zapowiadanej deszczowej aury. Jako konferansjerzy – z Agnieszką Kołacz – zrobimy wszystko, aby ta impreza była wspaniała.

Chciałbym przy okazji serdecznie przeprosić Panią Kingę Piesko z WDK w Targanicach za błędną ocenę pracy tego ośrodka, osiągnięć i ilości proponowanych tam zajęć. Po dokładnej, wnikliwej analizie dokumentów chciałbym odwołać moje słowa, że – cytuję: „WDK w Targanicach jest mniej prężnym obiektem w naszej gminie”. Moja mylna ocena, kiedy jeszcze nie byłem dyrektorem, wynikała z niekompletnych informacji dotyczących działalności Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (miałem wgląd jedynie we fragmentaryczne roczne podsumowanie pracy tej instytucji).

Jestem obecnie bardzo pozytywnie zaskoczony ilością wybitnych osiągnięć grup działających w WDK w Targanicach, jak i innych dokonań Pani instruktor. Równie pozytywnie oceniam pracę instruktorów z innych obiektów – osób pracujących z wielkim zaangażowaniem w tych placówkach. 

Mimo, że od dwunastu lat mieszkam w sołectwie Targanice, sam nie byłem świadom, jak wiele różnego rodzaju zajęć i wydarzeń kulturalnych proponuje ten dom kultury, a także inne placówki kulturalne naszej gminy. W związku z tym podjąłem działania, które mają na celu pokazanie naszej bogatej oferty i integrację społeczności lokalnych poprzez organizację lekcji o kulturze dla wszystkich szkół podstawowych, jako spotkań edukacyjnych i informacyjnych o naszych zajęciach. Chciałbym poinformować mieszkańców, że Wasze dzieci przyniosą do domu z tych spotkań zaproszenia na zajęcia również dla Was – rodziców, czy dziadków… ponieważ w naszych ośrodkach każdy znajdzie coś dla siebie!

…i do miłego spotkania już w sobotę na Dożynkach w Zagórniku! 

Leszek Ścibik | dyrektor CKiW w Andrychowie

Agnieszka Kołacz i Leszek Ścibik zapraszają na Gminne Dożynki 2022:

Agnieszka Kołacz i Leszek Ścibik zapraszają na Gminne Dożynki 2022

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content