Czy spadające gwiazdy spełniają życzenia?

Nie ma pewności, ale na wszelki wypadek przemyślcie i przygotujcie listę życzeń, ponieważ kolejna „Noc Perseidów” przed nami i może właśnie Wasze marzenia się spełnią.

Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych i Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie zaprasza w najbliższą sobotę, 12 sierpnia, na Stadion LKS ZNICZ Sułkowice-Bolęcina, do wspólnych obserwacji nocnego nieba i deszczu meteorów… O „spadających gwiazdach” w swoim wykładzie opowie astronom Sebastian Kurowski, postara się także odpowiedzieć na tytułowe pytanie „Czy spadające gwiazdy spełniają życzenia?”. Wydarzenie startuje o 21.00. Do dyspozycji będą teleskopy ze Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie. Zakończenie obserwacji około północy.

Wstęp wolny!

Mija rok od pierwszej „Nocy Perseidów” organizowanej na andrychowskim rynku przez naszą szkołę 🙂
To spotkanie było też inspiracją do comiesięcznych popularnonaukowych wykładów, warsztatów i prelekcji pod nazwą „Kosmiting”.
W maju b.r. zorganizowaliśmy ogólnopolską (i jak się okazało, jedyną taką w kraju) konferencję p.t. „Kosmiting Summit”. A to wszystko dzięki Wam, Drodzy Sympatycy SOA Bolęcina, Astrofani, Kosmogeeki i grzeczni Wniebozerkacze 🙂 Bez Was nie miałoby sensu to, co robimy!
Przybywajcie zatem swoimi nieziemskimi pojazdami na drugą noc Perseidów nad Gminą Andrychów do Sułkowic Bolęciny na stadion LKS ZNICZ w sobotę 12 sierpnia 2023 r. w godz. 21:00-24:00.
Proszę zabrać leżaki, koce, karimaty, lornetki, termosy z gorącą kawą i herbatką, bo może być chłodno 🙂

Źródło: strona Organizatora www.facebook.com/astrobolecina

Współpraca:
CKiW w Andrychowie
Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Andrychowie
Patronat medialny:
Radio Andrychów
MamNewsa
Nowiny Andrychowskie
Kurier Małopolski Zachodniej

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content