Bibliotekarka, grafik i historyczka sztuki oglądali książki… O co chodzi?

W poniedziałek (25 kwietnia) w Świetlicy CKiW w Rzykach prace uczestników I Konkursu Książki Artystycznej MONOGRAFIE oceniało Jury. Przypomnijmy… konkurs miał charakter otwarty – mogli w nim wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zgłoszenia przyjmowane były do 21 kwietnia. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, w formie książki artystycznej, inspirowanej twórczością wybranego artysty lub wybranym dziełem sztuki. Organizator Konkursu (Świetlica CKiW w Rzykach) pozostawił uczestnikom dowolność w doborze technik, materiałów oraz formatu wykonywanych prac. Dozwolone było zastosowanie formy komiksu, powieści graficznej, jak również stworzenie „książki-obiektu”. Całość miała przyjmować formę książki artystycznej. Na konkurs wpłynęły 43 prace.

Przed szanownymi Jurorami postawiliście bardzo trudne zadanie, ponieważ prace nadesłane na konkurs są na bardzo wysokim poziomie – czytamy na stronie FB Organizatora.

Jury – w składzie: Maciej Gwoździewicz – architekt wnętrz i grafik w CKiW w Andrychowie; Daria Rusin – młodszy bibliotekarz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie; Aleksandra Poźniak – historyczka sztuki i złotniczka w szkole złotnictwa Xerion – wyłoniło laureatów Konkursu…

Znamy już wyniki, ale musimy (zgodnie z Regulaminem Konkursu) potrzymać Państwa jeszcze w niepewności. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz uczestników Konkursu na ogłoszenie werdyktu połączone z rozdaniem nagród oraz otwarciem Wystawy pokonkursowej – 9 maja (poniedziałek) o godz. 17:00 w Świetlicy CKiW w Rzykach:


Zobaczcie też zdjęcia z oceny prac konkursowych (25 kwietnia 2022 r.):

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content