BAS TAJPAN… poznajcie go bliżej /koncert w ramach Dni Andrychowa 2021/

Jak już pisaliśmy wcześniej, 21 sierpnia (sobota) – po godzinie 19.00 andrychowska scena, zlokalizowana w urokliwym Parku Miejskim, będzie obfitowała w pogodne klimaty… Wystąpią (razem i osobno!) znani w kręgach muzycznych reggae, modern roots i hip-hop – RAS LUTA i BAS TAJPAN!

BAS TAJPAN! Poznajcie go bliżej…

Bas Tajpan, właściwie Damian Krępa (ur. 14 marca 1978 w Dąbrowie Górniczej), znany również jako Bass Doc. i Bas – polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae i hip hopu. Damian Krępa znany jest m.in. z występów w takich zespołach, jak: 13 Chilli Pół Fuksa, HaiHaieR oraz Ushat Sound System. Prowadzi także solową działalność artystyczną, którą rozpoczął w drugiej połowie lat 90. Wraz z Gano i Jajonaszem był członkiem krótkotrwałego tria HaiHaieR, mającego w dorobku współpracę z DJ 600V. Bas Tajpan szerzej zaistniał na początku nowego wieku jako artysta solowy, wystąpił m.in. na albumach producenckich IGS-a „Ekspedycje” (2000) oraz „Alchemia” (2001). W międzyczasie wraz z Jajonaszem uczestniczył w solowym projekcie Gutka „Mustafarai”. Efektem współpracy był album pt. „Mamto” wydany w 2002 roku przez Gigant Records.

W 2003 roku związał się z formacją 13 Chilli Pół Fuksa. W jej skład, poza Bas Tajpanem, wchodzili Tomek, Mikael oraz Maciek. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Doperacja. W wyniku konfliktów wewnętrznych ostatecznie nie ukazał się żaden oficjalny materiał. Wkrótce potem grupa została rozwiązana. Natomiast jej dorobek w postaci nagrań demo został udostępniony w Internecie.

W latach późniejszych Bas Tajpan gościł na płytach takich wykonawców, jak: Projekto, Junior Stress, Tabu Duby, Waves oraz Druga Strona Lustra. Pojedyncze nagrania wokalisty ukazały się na kompilacjach różnych wykonawców: „Spoko Epka” (2005), „Silesia Na Kradzionych Bitach” (2006) oraz „Specjal Ganja Reggae Tunes Vol. 1” (2008). W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Gościnnie na płycie wystąpili Bob One, Hemp Hru, Chvaściu oraz Siwydym. W ramach promocji do utworu „Jestem sobą” został zrealizowany teledysk.

18 września 2010 roku ukazał się debiutancki album solowy Bas Tajpana pt. „Korzenie i Kultura”. Materiał był promowany teledyskami do utworu tytułowego oraz „Potęga majestatu”. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Bob One, Miuosh, Solo Bawton, Peron, Benjahmin, Textyl, Bosski Roman i Jura Sound. W 2011 roku wystąpił gościnnie na licznych produkcjach, w tym: duetu Morał i Gano „Przeminęło z dymem”, „Nasza Broń To Nasza Pasja” zespołu Firma czy Skorupa – „Etos Kowboja”. W lutym 2012 roku ukazał się minialbum wokalisty „Wszystko na sprzedaż” zrealizowany z udziałem Bob One.

Bas Tajpan na Facebooku – tutaj…


BAS TAJPAN zaprasza na koncert! Zobaczcie:Dni Andrychowa 2021: Czytaj więcej…

Dni Andrychowa 2021 na FB: Dołącz do wydarzenia…

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content