BAJKOLANDIA 2023! Co zaplanowaliśmy?

BAJKOLANDIA to fantastyczna impreza, skierowana do najmłodszych i ich opiekunów, oferująca mnóstwo pozytywnych emocji, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Od kilkunastu lat ta niezwykła inicjatywa stanowi integralną część życia kulturalnego gminy Andrychów...

4 czerwca 2023 r., około południa nastąpi otwarcie bramy 11. BAJKOLANDII! W tym dniu władzę nad Andrychowem przejmą „Mały Burmistrz”, jego zastępcy i… dzieci! Z okazji Dnia Dziecka, centrum miasta (Park Miejski i Plac Mickiewicza) stanie się interaktywną krainą zabaw, łączącą w sobie animacyjno-warsztatowe oraz edukacyjne walory. Co roku Bajkolandia opiera się na innym temacie przewodnim, a w tym roku będzie to hasło „Dmuchawce, latawce, ART…”.

W programie imprezy zaplanowaliśmy wiele atrakcji, takich jak: barwny korowód prowadzony przez dzieci i młodzież oraz Orkiestrę Dętą OSP Roczyny, występy lokalnych grup artystycznych (na naszej BajkoSCENIE zaprezentuje się w sumie ponad 400 młodych osób!), liczne pokazy i konkursy z nagrodami, zabawy ruchowo-taneczne oraz sektory tematyczne: twórcze, sportowe, edukacyjne i wiele innych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję delektować się smacznymi przysmakami oraz odpocząć w kawiarence lub strefie gastronomicznej.
Tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej fascynująca dzięki „XIII Rajdowi Pojazdów Zabytkowych TM Zabytek”, który jest eliminacją do Mistrzostw Śląska Pojazdów Zabytkowych (organizatorem Rajdu jest „Towarzystwo Motoryzacyjne Zabytek” z siedzibą w Strumieniu).
Zwieńczeniem tego magicznego dnia będzie rodzinny spektakl plenerowy pt. „CYRK TARABUMBA” (scenariusz i reżyseria: Wiktor Wiktorczyk) w wykonaniu Teatru Klinika Lalek z WolimierzaW teatrze lalek i w „Cyrku Tarabumba” wszystko jest możliwe. To lalkowe widowisko, w którym w rolach zwierząt występują lalki, wielkie „nadmarionety” (marionety zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy. Wielkie Gwiazdy tego Cyrku to przystojna Żyrafa Tarra, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka, która zaśpiewa o miłości do Natury. Potężny Lew Leonarrrdo, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera, nauczy nas Odwagi. A Słoń Bumba, wirtuoz gry na trombonie, pokaże nam, że wszystko w życiu jest możliwe. Słoń Bumba potrafi latać! „Cyrk Tarabumba”, Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Radosne, kolorowe widowisko. Hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie!

Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.
Zapraszamy na 11. Bajkolandię… ten dzień zostanie na długo w Waszej pamięci!

Więcej informacji oraz szczegółowy program BAJKOLANDII 2023 już wkrótce…

• BAJKOLANDIA aktualności  ===> Tutaj
• BAJKOLANDIA na FB ===>  Tutaj 

Przeżyjmy to jeszcze raz… Pamiętacie jubileuszową 10. BAJKOLANDIĘ? Zapraszamy do obejrzenia fotowspomnień z imprezy! Czeka tam na Was KILKASET fotografii! Fotoreportaż z BAJKOLANDII 2022 ===> TUTAJ


PS
Organizacja przedsięwzięć kulturalnych, szczególnie tych na dużą skalę, wymaga długich przygotowań, zaangażowania wielu ludzi, pozyskania środków finansowych oraz byłaby wyjątkowo trudna bez wsparcia sponsorów… Zapraszamy firmy z Andrychowa (i nie tylko) do współpracy podczas BAJKOLANDII 2023!
Info dla firm, które biznes postrzegają nie tylko przez pryzmat zysków, dla których wspieranie wydarzeń kulturalnych jest poważną inwestycją ➲ ➲ ➲  OFERTA SPONSORINGOWA | KULTURALNA PROMOCJA TWOJEJ FIRMY – MARKETING Z KULTURĄ!

Zapraszamy do kontaktu...


FOTO Teatr Klinika Lalek „CYRK TARABUMBA”:

TEATR KLINIKA LALEK | „Cyrk Tarabumba” | Cyrk bez Przemocy

Scenariusz i reżyseria – Wiktor Wiktorczyk | Scenografia – Wiesław Drzewiecki | Lalki – Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk | Muzyka – Antoni Gralak, Konrad Rogiński

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content