Apetyt rósł w miarę jeżdżenia… czyli Akcja Lato 2022

Lato przywitało nas bardzo słonecznie, a wakacyjna oferta wycieczek przygotowana przez placówki wiejskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie w dniach od 29 czerwca do 6 lipca była równie gorąca i cieszyła się w tym roku ogromną popularnością. Nasze edukacyjno-rekreacyjne propozycje trafiły w gusta aż 308 najmłodszych mieszkańców gminy Andrychów!

By troszkę się ochłodzić, uczestnicy Akcji Lato 2022 zażywali kąpieli w naturalnym Aqua Parku na Kocierzu na wysokości 750 m n.p.m., a także w basenie Molo Resort w Osieku. Jak wiadomo, dzieci mają niespożyte siły, i po trudach związanych z nauką szkolną szybko odzyskali właściwą im energię.

Pomimo upałów chętnie korzystali z wyjazdów do Parków Rozrywki: GOkidz! w Krakowie, Fantazja w Andrychowie oraz Parku Trampolin Gojump w Bielsku-Białej. Niezwykle ciekawą atrakcją była wycieczka do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach. Uczestnicy poznali kulturę i historię Ameryki Północnej. Doświadczyli również „podróży w czasie”, będąc świadkami: napadu na bank i pojedynków rewolwerowców. Na koniec wyprawy odwiedzili wioskę indiańską.

Nie zabrakło również propozycji dla miłośników zwierząt. W krakowskim ZOO dzieci miały możliwość zaobserwowania życia ponad tysiąca gatunków zwierząt, a w katowickiej Papugarni „Carmen” zaprzyjaźniły się z tropikalnymi ptakami. Wspólnym selfie nie było końca… Pożegnania z przedstawicielami braci mniejszej były tkliwe i pełne emocji.

Łezki wzruszeń spłynęły również podczas projekcji filmu „Za duży na bajki” w kinie Helios w Bielsku-Białej. Ta wyjątkowo wrażliwa opowieść o życiu chłopca, którego bezpieczny świat nagle zmienia się w krainę pełną lęku i trudnych wyzwań, zapadła głęboko w pamięć wszystkich zebranych na sali. Mały Waldemar został królem naszych serc.

Z kolei „Królowa Luiza” – sztolnia znajdująca się pod ulicami Zabrza – zaprosiła przyjezdnych gości na spacer urokliwymi podziemnymi korytarzami i spływ łodziami w historycznych wyrobiskach. I nagle, w środku upalnego lata, nastał lekki, przyjemny chłodek (16° C). Jaskinie z naciekami wapiennymi i żywymi roślinami zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach wyjazdu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które swoim uśmiechem sprawiły, że nasze wycieczki były niezwykle wesołe i radosne!
A jaka była tegoroczna Akcja Lato 2022? Pełna temperamentu i wysokich temperatur!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content