Andrychowska dęta „stulatka” zagrała świątecznie w Targanicach [fotorelacja]

W niedzielę (30 stycznia br.) w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach odbył się Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów pod dyrekcją Łukasza Zaborowskiego. Z Orkiestrą wystąpiły solistki: Elżbieta Walczak, Ewa Walczak, Maria Walczak. W programie koncertu, który poprowadził Łukasz Zaborowski, znalazły się polskie kolędy i pastorałki, najbardziej znane z radia i TV utwory świąteczne oraz wiele innych pięknych melodii. Orkiestra zaprezentowała się wyśmienicie, zachwycając zgromadzonych gości, a muzyczna uczta minęła zdecydowanie za szybko. Nie dziwi zatem, że po zakończeniu nie było mowy o tym, aby muzycy zeszli ze sceny… publiczność gromkimi owacjami domagała się bisów, dostając w podziękowaniu za tak ciepłe przyjęcie jeszcze kilka świątecznych utworów w porywających aranżacjach…

Był to czwarty, ostatni już występ andrychowskiej orkiestry w tym sezonie kolędowym MOD ANDROPOL Andrychów zaprezentowała swój świąteczny program również podczas koncertów: w kościele parafialnym w Inwałdzie (2 stycznia 2022 r.), w kościele parafialnym w Sułkowicach-Łęgu (8 stycznia 2022 r.) oraz w kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie (9 stycznia 2022 r.).

Przypomnijmy, że rok 2022 jest rokiem wyjątkowym dla andrychowskich dęciaków:

Andrychowska orkiestra dęta świętuje w tym roku okrągły jubileusz – 100-lecia swojej działalności muzycznej (1922 – 2022), w związku z tym wydarzeniem w grudniu ubiegłego roku ukazały się dwie płyty CD z udziałem „stulatki”. Pierwsza zatytułowana „Pamiątka dla pokoleń” została nagrana w ramach zadania publicznego realizowanego dla Gminy Andrychów przez Stowarzyszenie MOD ANDROPOL Andrychów, a wydana dzięki wsparciu finansowemu, m.in: ABS Banku Spółdzielczego, firm TEIRA i TECH STEROWNIKI oraz NADLEŚNICTWA BIELSKO. Natomiast druga jubileuszowa płyta „Do tańca i do różańca” została w całości zrealizowana w ramach “Biblioteki Archiwum Gminy Andrychów” tworzonej i prowadzonej przez Fundację Memo w ramach projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030.

Łukasz Zaborowski


Fotorelacja z Koncertu Bożonarodzeniowego w WDK w Targanicach:


Zobacz także:

Fotorelacja z Koncertu Bożonarodzeniowego w Kościele Bożego Miłosierdzia w Sułkowicach-Łęgu:


Fotorelacja z Koncertu Bożonarodzeniowego w Kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie:


Przeczytaj także:

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content