„Andrychów” w „Małej Chorwacji”

W niedzielę (29 maja) Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” wziął udział w „Pikniku Chorwackim” zorganizowanym z inicjatywy Konsula Honorowego Chorwacji Pawła Włodarczyka w „Małej Chorwacji”, znajdującej się na krakowskich Bagrach. Podczas wydarzenia zespół przedstawił program „Zabawa na andrychowskim rynku” – zaprezentowały się grupa dorosłych oraz grupa dziecięca, ta druga niewątpliwie skradła serca widowni. Podczas występu nie zabrakło też chorwackiego akcentu – nasi „ludowi” wykonali utwory „O Maryjanno” oraz „Barka” w językach polskim i chorwackim.

Warto dodać, że głównym punktem tegorocznego „Pikniku Chorwackiego”, który trwał dwa dni, było odsłonięcie tablic pamiątkowych z nazwiskami wybitnych postaci pochodzących z Chorwacji. Wśród nich znalazł się związany z Andrychowem konstruktor Eduard Slavoljub Penkala. [Więcej o nim przeczytacie w artykule „W Alei Gwiazd upamiętniono wybitnego wynalazcę o andrychowskich korzeniach” / mamNewsa.pl | A także w artykule „Chorwacki konstruktor o andrychowskich korzeniach upamiętniony w Alei Gwiazd Chorwackich” / radioandrychow.pl]

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Panu Pawłowi Włodarczykowi – Konsulowi Honorowemu Chorwacji oraz Panu Tomaszowi Żakowi – Burmistrzowi Andrychowa – dodaje Agnieszka Kołacz, koordynator zespołu.

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content