AKCJA FERIE 2022! Szczegółowy program wyjazdów i wycieczek organizowanych przez placówki wiejskie CKiW w Andrychowie

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w AKCJI FERIE 2022, pn. SMOKI W OBŁOKI organizowanej przez placówki wiejskie CKiW w Andrychowie. W programie akcji: wyjazd do Ninja Parku JUMPOWNIA i Teatru Lalek BANIALUKA w Bielsku-Białej (17 stycznia), wycieczka do GOair – Powietrznego Miasta oraz Muzeum Przyrodniczego w Krakowie (18 stycznia), wyjazd do jedynego w regionie Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie, udział w warsztatach plastyczno-technicznych pt. „Kosmos” w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie oraz projekcja filmu „Cudowny chłopak” w reż. Stephena Chbosky’ego w WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku (19 stycznia), wyjazd do kina Helios w Bielsku-Białej i Chlebowej Chaty w Górkach Małych (20 stycznia), wycieczka do Parku Rozrywki GOkidz! oraz Muzeum – Rynek Podziemny w Krakowie (25 stycznia).

Uwaga: ilość miejsc ograniczona, o udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone będą do 10 stycznia 2022 r. lub do wyczerpania miejsc. Niezbędne formularze dostępne w placówkach wiejskich oraz do pobrania:


UWAGA! Zapisy i szczegółowe informacje w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie:


Szczegółowy program AKCJI FERIE 2022 | SMOKI W OBŁOKI:
  • 17 stycznia (poniedziałek) | Wyjazd do Ninja Parku JUMPOWNIA i Teatru Lalek BANIALUKA w Bielsku-Białej (Koszt: 60 zł). W programie:

Pobyt w największym w Polsce, doskonale wyposażonym parku przeszkód Ninja Park JUMPOWNIA:
Atrakcje: strefa trampolin (możliwość wykonywania akrobacji i skoków); basen z gąbkami (możliwość skoków z wysoka, miękkie i bezpieczne lądowania); strefa koszykówki oraz siatkówki; ścianka wspinaczkowa (skoki odbywają się prosto do basenu z gąbkami); rozgrywki sportowe.

UWAGA! NIEZBĘDNA DODATKOWA PISEMNA ZGODA RODZICA: Kliknij tutaj / pobierz zgodę

Spektakl teatralny pt. „Smoki” Maliny Prześlugi w reż. Anny Nowickiej:
Zabawna i wzruszająca opowieść o niezwykłym spotkaniu człowieka ze smokiem i podróży, która pomoże odrzucić uprzedzenia i strach. Tematem przewodnim spektaklu są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów.
Smoki żyją normalnie – uczą się w szkołach, chodzą do pracy, mają rząd i prezydenta… a wieczorami opowiadają swoim smoczym dzieciom bajki na dobranoc – straszne legendy o złych i okropnych ludziach, których należałoby się bać, ale którzy na szczęście tak naprawdę nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadają swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach. A gdyby tak można było odbyć podróż pomiędzy tymi światami? Co się stanie, gdy smok i człowiek się spotkają? […]


  • 18 stycznia (wtorek) | Wycieczka do GOair – Powietrznego Miasta oraz Muzeum Przyrodniczego w Krakowie (Koszt: 80 zł). W programie:

Pobyt w GOair – Powietrznym Mieście (najnowszej atrakcji Krakowa!) o powierzchni 1200 metrów kwadratowych:
Atrakcje: korzystanie z areny trampolin, dmuchanych torów przeszkód WipeOut, gigantycznych zjeżdżalni; wspinaczki na szczyt dmuchanego wulkanu; gry zręcznościowe i tablice sensoryczne; rozgrywki sportowe; skoki z wieży.

UWAGA! NIEZBĘDNA DODATKOWA PISEMNA ZGODA RODZICA: Kliknij tutaj / pobierz zgodę

Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego:
Zwiedzimy: wystawę dużych kręgowców żyjących w epoce lodowej z unikatowym, zachowanym w całości nosorożcem włochatym, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz czaszki mamutów; wystawę akwarystyczną przedstawiającą różnorodne ekosystemy wodne m.in. z Afryki i Ameryki Południowej z charakterystycznymi dla nich gatunkami ryb; ekspozycję z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami; wystawę z fragmentem lasu tropikalnego; wystawę skamieniałości i minerałów; ekspozycję poświęconą mięczakom.


  • 19 stycznia (środa) | Wyjazd do jedynego w regionie Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie, udział w warsztatach plastyczno-technicznych pt. „Kosmos” (w Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie) oraz projekcja filmu „Cudowny chłopak” w reż. Stephena Chbosky’ego w WDK im. Romana Prystackiego w Zagórniku (Koszt: 30 zł). W programie:

Zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego:
Obserwacje i identyfikacja obiektów na niebie przy użyciu teleskopu wraz systemem sterującym.

Seans filmowy pt. „Cudowny chłopak” Stephena Chbosky’ego:
Zafascynowany od zawsze fizyką i kosmosem Auggie od narodzin borykał się z przeciwnościami losu. Rzadka, genetyczna wada nie tylko zdeformowała mu twarz i zmusiła do spędzania dzieciństwa w szpitalach, ale też sprawiła, że chłopcu zabrakło pewności siebie, a prawdziwym wyzwaniem stała się dla niego decyzja o pójściu do szkoły. […] Choć oblicze chłopca jest oszpecone sprawiając, że traktuje się go jako dziwadło i odmieńca, w środku pozostaje normalnym dzieckiem rozkochanym w Gwiezdnych wojnach, marzącym o podróży na księżyc, obdarzonym poczuciem humoru i jak każdy pragnącym towarzystwa i prawdziwych przyjaciół. […]
Film jest wzruszającą opowieścią o tolerancji, przyjaźni, uprzedzeniach i samotności.

Warsztaty plastyczno-techniczne „Kosmos”, podczas których uczestnicy wykonają przestrzenne modele konstelacji gwiezdnych.


  • 20 stycznia (czwartek) | Wyjazd do kina Helios w Bielsku-Białej i Chlebowej Chaty w Górkach Małych (Koszt: 60 zł). W programie:

Seans filmowy: „Chłopiec z chmur” [przygodowy/familijny; reż. Nicolas Vanier; Francja/Norwegia 2019; Premiera: 03.12.2021 (Polska); 113 min.; 7+]:
Opis filmu: Najnowszy film mistrza kina familijnego Nicolasa Vaniera, autora niezapomnianego hitu „Bella i Sebastian”. Prawdziwa historia, która poruszyła całą Europę. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

Pobyt w Chlebowej Chacie:
Atrakcje: warsztaty „Od ziarenka do bochenka” – prezentacja multimedialna; przybliżenie tematyki związanej z dawną polską wsią; pokaz sprzętu pasiecznego i maszyn do obróbki ziarna; własnoręczne formowanie i wypiek podpłomyków; degustacja wytworzonych produktów.


  • 25 stycznia (wtorek) | Wycieczka do Parku Rozrywki GOkidz! oraz Muzeum – Rynek Podziemny w Krakowie (Koszt: 70 zł). W programie:

Pobyt w jednym z większych w Europie Parku Rozrywki GOkidz!:
Atrakcje: trzypoziomowe zjeżdżalnie; gigantyczny labirynt; tor wyścigowy i tory przeszkód; kosmiczna strzelnica; pojazdy elektryczne.

UWAGA! NIEZBĘDNA DODATKOWA PISEMNA ZGODA RODZICA: Kliknij tutaj / pobierz zgodę

Zwiedzanie Podziemi Krakowskiego Rynku:
Archeologiczna podróż do średniowiecznego Krakowa umiejscowionego w piwnicach pod Sukiennicami. Zobaczymy: historyczne makiety; multimedia w postaci ekranów dotykowych i hologramów; projekcje i filmy dokumentalne; mechaniczny teatrzyk „Legenda o dawnym Krakowie”.


Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content