Akcja FERIE 2020 | MIKSTURY KULTURY

Akcja Ferie 2020 pt. „Mikstury Kultury” organizowana przez placówki wiejskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie odbywała się w dniach 27.01 – 4.02.2020 r. W wycieczkach i warsztatach udział wzięło 274 dzieci z gminy Andrychów.

Projekt pod hasłem: „Mikstury Kultury” już swą nazwą nawiązywał do magicznych przygód, które CKiW zaproponowało najmłodszym podczas tej wyjątkowo bezśnieżnej zimy. Jak za dotknięciem magicznej różdżki uczestnicy przenieśli się w samo Centrum zaczarowanego świata. Obejrzeli film „Czarownica 2” połączony z warsztatami dotyczącymi wiedzy tajemnej (Kino Helios w Bielsku-Białej), a także „Asterix i Obelix. Misja Kleopatra” (Kino Studyjne Świadomego Widza w Andrychowie), z którego wynieśli wiedzę na temat sporządzania magicznego napoju.

Dzięki uczestnictwu w spektaklu pt. „Pierścień i róża” w reżyserii Pawła Aignera (Teatr Banialuka w Bielsku-Białej) poznali historię księcia Lulejki – władcy Paflagonii, który przed laty został pozbawiony królestwa przez swojego wuja. Ta klasyczna baśń o miłości, wychwalająca cnotę skromności i honoru, a ganiąca pychę i chciwość obfitowała w wydarzenia, gdzie czarodziejskie przedmioty dawały bohaterom złudne poczucie szczęścia. Podczas warsztatów „Bliżej teatru” dzieci zwiedziły teatr lalkowy od kulis, tchnęły życie i wprowadziły w ruch lalki, pacynki i marionetki teatralne, odkryły tajemne miejsca teatru oraz porozmawiały z aktorami.

Złota Rybka ze spektaklu „O Rybaku i Złotej Rybce” (Teatr Falkoshow w Lanckoronie) spełniła trzy życzenia: 1. Zagwarantowała wyśmienitą zabawę podczas Akcji Ferie 2020; 2. Podarowała kilka płatków śniegu; 3. Zapewniła bezpieczny i szczęśliwy powrót dzieci do swoich rodzin.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy edukacyjne „Widzę, słyszę, czuję – tajemnice zmysłów” (Miejski Dom Kultury w Andrychowie). Dzieci doświadczyły różnorodnych iluzji optycznych traktowanych powszechnie jako „sztuczki magiczne”.

Ogromną popularnością cieszyły się również warsztaty pt. „Tajemnicze Królestwo Zwierząt” (Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie), w trakcie których dzieci przeniosły się do klockowego ZOO, zbudowały ROBO-zwierzaki, zwiedziły miejsca pełne ruchomych robotów, pojazdów do sterowania i ciekawych instalacji wykonanych z trzech rodzajów klocków – duplo, clasic i technic.

W ofercie nie zabrakło również popularnych form aktywności fizycznej, takich jak: pływanie (Kryty Basen w Andrychowie), jazda na wrotkach (Wrotkarnia Roller & Dance w Wadowicach), warsztaty taneczne Zumby (Miejski Dom Kultury w Andrychowie). Dużo frajdy sprawiły dzieciom pobyty w parkach rozrywki: GOkidz! w Krakowie, Ninja Park Jumpownia i Kraina Kropka w Bielsku-Białej, które są wyposażone w najprzeróżniejsze atrakcje, m. in.: zjeżdżalnie, tory wyścigowe, pojazdy elektryczne, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód czy labirynty.

Dziękujemy wszystkim naszym podopiecznym za udział w magicznej Akcji Ferie 2020 i do zobaczenia wkrótce… podczas WAKACJI!

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content