3 lipca na Placu Mickiewicza w Andrychowie spektakularne widowisko! KOSMICZNA PODRÓŻ GULIWERA – spektakl Teatru KLINIKA LALEK!

Kosmiczna Podróż Guliwera” to spektakl dla dzieci i dorosłych. W podróż ruszamy o godzinie 17:00!

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. w 1991 r. przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy.

Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich…

  • Spektakl poprzedzą warsztaty pantomimy (godz. 15.00 – 16.00) – warsztaty prowadzone będą przez aktorów Teatru Klinika Lalek; miejsce: Plac Mickiewicza w Andrychowie; skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Aktualnie znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety.
Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika.
Planety Jowisz z Saturnem ustawiły się wobec siebie na niebie w jednej linii tak, że widziane z Ziemi wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności.
Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia; koniec wojen i kłótni – początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz.

Zobaczcie instalacje Teatru Klinika Lalek:

ZESPÓŁ:
Reżyseria – Wiktor Wiktorczyk
Scenariusz – Stanisław Wolski / Wiktor Wiktorczyk / Zespół
Scenografia – Zbigniew Roszkowski / Wiesław Drzewiecki / Krzysztof Roszko / Zespół
Muzyka – Włodzimierz Kiniorski
Piosenki / teksty – Marek Konopczak
Studio – Ranjit PrasadRrR
Kostiumy – Ilona Szurkowska
Instalacje / konstrukcje – Bartłomiej Majchrzak / Saldator
Aktorzy:
– Anna Olechnowicz-Lachowska
– Dominika Skoczylas
– Tomasz Kanczewski
– Krzysztof Roszko
– Kamil Lachowski
– Mateusz Brodowski
– Mateusz Grabowski
– Mateusz Zagórski


Zapraszamy! Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Uwaga: w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewny deszcz) spektakl nie odbędzie się.
Zapoznaj się z Regulaminem imprez CKiW w Andrychowie 
tutaj

Mecenasi Kultury:


Partnerzy:


Skip to content