Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Teatr Ruchu FORMA został założony w 2004 roku. Na początku działał w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie, który jest jedną z placówek Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Obecnie w skład grupy wchodzi 10 młodych aktorów. Grupa w roku 2014 świętuje okrągły - 10 jubileusz powstania. Zajęcia teatralne odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, a grupa prezentuje najnowszy spektakl - "Labirynt" opracowany przez inspiratorkę i instruktorkę - Anetę Stuglik razem z młodymi aktorami. Konsultacji artystycznych podczas powstawania spektaklu udzielał Dariusz Skibiński.

Od września 2012 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie rozpoczęła działalność dziecięca grupa Teatr Ruchu MINI FORMA, którą tworzą młodzi artyści z Andrychowa, Inwałdu i Targanic. Wiosną 2013 r. miała miejsce premiera pierwszego spektaklu MINI FORMY: "Była sobie raz bajka...", którego inspiracją stała się "Królowa Śniegu".

Więcej szczegółów o Formie możecie zobaczyć na ich nowej stronie!, która właśnie pojawiła się w sieci www.kultura.andrychow.eu/forma

16 – 17 listopada | Ogólnopolski Festiwal Teatrów „dRoBNY” Jarosław 2018
NAGRODA dla Teatru Ruchu Forma!

Jury konkursowe w składzie: Wioleta Komar – aktorka (Warszawa), Elżbieta Winiarska – aktorka (Rzeszów), Przemek Wiśniewski – aktor, fotograf (Rzeszów) przyznało szereg nagród, w tym nagrodę dla Teatru Ruchu Forma z Andrychowa za dobór środków artystycznego wyrazu w spektaklu „Otarcia” w reż. Anety Lachendro.

 

 

Nasze „Otarcia” są drogą budującą historię trudną. Historię, która boli i tworzy mapę prowadzącą w niewiadome… „(…) Czy znajdziesz miejsce na Drodze Mlecznej, błyszczące światłem szczęśliwych gwiazd? (...)”. /A. Lachendro/

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Na XXXIII Festiwal Teatrów Dziecięcych z Udziałem Zespołów Polonijnych - PUCHAR UŚMIECHU (28-30 maja 2015) Krosno 2015, którego organizatorem było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, przyjechało 14 teatrów żywego planu z Polski i zagranicy, w tym reprezentanci środowisk polonijnych z Czech i Ukrainy. Między innymi wystąpił też nasz andrychowski Teatr Ruchu Mini Forma, który zdobył Srebrny Puchar Uśmiechu, czyli drugą nagrodę za spektakl „Kim jesteś? Przyznane zostały również nagrody dla instruktorów i tak właśnie jedna z nich „Żółta Ciżemka” przypadła dla Anety Stuglik za najlepszą choreografię do spektaklu „Kim jesteś?”

Miło nam poinformować, że Jury w składzie: dr Tadeusz Kornaś, Krzysztof Majchrzak i Jerzy Zoń postanowiło przyznać Wyróżnienie na 42 Wadowickich Spotkaniach Teatralnych dla Teatru Ruchu „Forma” z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie za spektakl pt. „Wracając” w reżyserii Anety Stuglik. 

Poniżej - kilkanaście fotografii z najnowszego spektaklu TR FORMA - "Labirynt"

Jak informuje Wadowickie Centrum Kultury: Prezentacje zespołów teatralnych z powiatu wadowickiego wypełniły trzeci i zarazem ostatni dzień przeglądu "Kokon - Artystyczna Wylęgarnia". Na scenie WCK wystąpiło w sumie 8 zespołów. Teatralne popisy oceniało Jury w składzie: Krystyna Hussak-Przybyło, Włodzimierz Jasiński oraz Mateusz Dewera. Statuetki Kokonu trafiły do rąk Teatru Ruchu Mini Forma z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Teatru Dzieci Pani Zimy z I Liceum Ogólnokształcącego im M. Wadowity w Wadowicach. Andrychowski Teatr Ruchu MINI FORMA dodatkowo uzyskał nominację do udziału w 29 Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" w Nowym Sączu. Poza tym Jury przyznało wyróżnienie dla Zespołu Teatralnego "Na Przekór" za całokształt pracy nad dramatem "Skąpiec".

MINI FORMIE Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że 24 marca Teatr Ruchu Mini Forma zdobył I nagrodę - KOKON ARTYSTYCZNA WYLĘGARNIA MŁODYCH TALENTÓW - WADOWICE 2015 za spektakl "Kim jesteś ?" w reżyserii Anety Stuglik, zainspirowany historią "Brzydkiego Kaczątka" Hansa Christiana Andersena, Gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy, że decyzją jury XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2015” Suwałki Teatr Ruchu MINI FORMA zdobył II nagrodę za spektakl „kim jesteś” w reż. Anety Stuglik, a Teatr Ruchu FORMA z CKiW w Andrychowie otrzymał wyróżnienie oraz główną nagrodę jury młodych, studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie za spektakl „wracając”w reż. Anety Stuglik. Spektakl „wracając” oraz „kim jesteś” będzie można obejrzeć podczas „Nocy Teatrów”, która odbędzie się 17 lipca2015 r w plenerze na tarasie przed Pałacem Bobrowskich w Andrychowie od strony kościoła Św. Macieja. Start godzina 19.30 zapraszamy!