Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

​Chór Misericordias Domini z Zagórnika "dowodzony" przez Tadeusza Prystackiego może pochwalić się już pierwszym „trofeum” w tym roku. Nasi chórzyści zdobyli Złotą Gwiazdę Betlejemską i zajęli pierwsze miejsce podczas jubileuszowego X Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka 2016”.

– Podstawowym celem konkursu jest ukazanie piękna kolęd i pastorałek charakterystycznych dla terenów, z których pochodzą uczestnicy przeglądu. Zachowanie tradycyjnych sposobów ich wykonywania. Popularyzacja muzyki i tekstów ludowych, tradycyjnych dla poszczególnych solistów i zespołów artystycznych złożonych z dzieci, młodzieży oraz dorosłych – tłumaczy dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, organizator wydarzenia.

Przegląd cieszy się wielką popularnością. W tym roku do konkursu zgłosiło się ok. 70 uczestników w różnych kategoriach. Osiemnastoosobowa grupa z Zagórnika o nagrodę rywalizowała z innymi siedmioma chórami. Podczas przesłuchań, które odbyły się 15 i 16 stycznia, Misericordias Domini zaprezentował dwie kolędy „Lulajże Jezuniu” oraz „Juhajską Kolyndę”. W niedzielę 17 stycznia chórzyści z Zagórnika wystąpili jeszcze raz, w koncercie laureatów.

Chór Misericordias Domini powstał w 1994 roku. Od tego czas prężnie się rozwija. Misericordias Domini uświetnia msze w kościołach w całym regionie, uczestniczy w uroczystościach, uświetnia lokalne wydarzenia. Laur zdobyty w Żywcu zdobywają nie po raz pierwszy – chórzyści brali udział w poprzednich edycjach przeglądu.

Źródło: http://nowiny.andrychow.eu/artykul/1090-chor_z_zagornika_zwycieza_w_zywcu