Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych już za nami. Konkurs zorganizowany w niedzielę 17 stycznia przez WDK w Zagórniku wygrali Zespół „Szczęśniaki” ze szkoły w Rzykach oraz Grupa Teatralna „Antosie” z PSP SPSK w Brzezince.

„Na starcie” stanęły cztery zespoły. Wszystkie grupy teatralne zaprezentowały się pięknie, więc jury (w składzie: Kinga Piesko, Katarzyna Mikurda oraz Maja Sikorska) miało spory problem, by podjąć decyzję. Ostatecznie najlepsi okazali się młodzi aktorzy z Rzyk i Brzezinki (równorzędne pierwsze miejsca). Dwa równorzędne trzecie miejsca (drugiego jury nie przyznało) przypadło uczniom kl. II z ZSS w Sułkowicach-Łęgu i gimnazjalistom z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. Spektakl „Przybyliśmy tu po kolędzie” w wykonaniu młodych aktorów z Rzyk wyróżniono także za oryginalną oprawę muzyczną.

W przerwie podczas obrad jury wystąpiła grupa gitarowa z Domu Kultury w Zagórniku, a grupa teatralna „Takie tam” działająca przy WDK w Sułkowicach Łęgu pokazała humoreskę „Bajeczki spod Choineczki”.

Darczyńcy:

Genowefa Pytel - Piekarnia Magdalenka
Monika Deda - Wypiek paluszków MONIKA
Mariusz, Grzegorz, Lesław Smolec - Wypiek paluszków GUMISIE

Nagrody finansowe ufundował Organizator Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Źródło: http://nowiny.andrychow.eu/artykul/1091-jaselkowy_festiwal