Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

OK!-SZA, pierwszy z dwóch spektakli pokazywanych przez Zakopiański Teatr Witkacego w andrychowskim Pałacu Bobrowskich 25 sierpnia 2016 r. to rzecz o artyście, jego wzlotach i upadkach.

Teatralnych sztuk, filmów i dzieł literackich o kryzysie twórczym artystów było już naprawdę sporo. Związany z Andrychowem aktor Teatru Witkacego Krzysztof Najbor wziął na warsztat „Regulamin Firmy Portretowej Stanisława Ignacego Witkiewicza i fragmenty jego „Listów do żony”, wydobywając z nich olbrzymią energię i świeżość. Przez większość czasu Najbor jest na scenie sam, ale ta nadaktywność – jakby w stanie skrajnego pobudzenia – tworzy paradoksalnie coś pomiędzy scenicznym tłokiem a artystycznym chaosem. Nie jest to jednak typowa awangarda. Większość elementów jest dla widza zrozumiała i przyswajalna. Tym bardziej należy podziwiać aktora – wykonawcę i pomysłodawcę „OK!-SZY”.

Źródło: www.nowiny.andrychow.eu