Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

W tym roku w czasie ferii zimowych placówki wiejskie CKiW zaprosiły dzieci do udziału w projekcie „Teatralna Przygoda”. Okazało się, że działania związane ze światem teatru to zawsze aktualny i atrakcyjny wymiar dziecięcej aktywności, bowiem szybko zapełniły się miejsca na wyjazdy i wycieczki organizowane w ramach tego programu (prawie 300 chętnych). Dużym uznaniem cieszyły się spektakle: „Księga Dżungli” w Teatrze „Banialuka” w Bielsku-Białej oraz „Wakacje z Duchami” w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Uczestnicy mieli też możliwość spotkań z aktorami, zwiedzania teatrów i zaplecza sceny oraz pracowni i pomieszczeń, których zazwyczaj zwykły widz nie może zobaczyć. Dzieci chętnie angażowały się w warsztaty teatralne przygotowane przez aktorów z Teatru „Próg” z Wadowic oraz „Teatru Legend” z Krakowa. Odwiedziły też bajkowe postacie w Parku Świętego Mikołaja w Zatorze i dowiedziały się o najciekawszych stronach pracy aktora w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Ponadto uczestnicy akcji „Ferie 2016” skorzystali z takich atrakcji jak: rozrywka w Parku Wodnym w Krakowie, wizyta w „Egzotarium” w Sosnowcu, udział w interaktywnej wystawie edukacyjnej w Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz” oraz Sali Zabaw „Zabawowo” w Bielsku- Białej. Poza udziałem w wycieczkach zaproponowano również dzieciom działania w placówkach: stacjonarne warsztaty artystyczne, zajęcia animacyjne oraz wyjazdy na basen. Był to aktywny czas pełen dziecięcej radości i z pewnością miło zapisał się w pamięci uczestników. Zapraszamy za rok!

W Krainie Bajek, czyli z wizytą w Parku Świętego Mikołaja w Zatorze

Warsztaty teatralne „Teatr Legend”

Zajęcia poprzez aktywną zabawę przybliżyły dzieciom temat powstania takich postaci jak: smok, magiczne drzewo, diabeł czy rusałka. Po warsztatach dwugodzinny relaks i liczne atrakcje na basenach największego krytego Aquaparku w Polsce.

Warsztaty teatralne i zwiedzanie zaplecza sceny w Teatrze Zagłębia oraz pobyt w EGZOTARIUM w Sosnowcu.

Zdjęcia wykonała Jadwiga Pytel

Wycieczka do Bielska

Spotkanie z aktorem w Teatrze Polskim w Bielsku Białej oraz pobyt w krainie dziecięcej radości i zabawy „Zabawowo” - jednej z największych w Polsce trzypoziomowych konstrukcji do zabaw ruchowych dla dzieci.

Wyjazd na spektakl Wakacje z duchami do Teatru Zagłebia w Sosnowcu.

Zdjęcia wykonał Maciej Stobierski

Paragon, Mandżaro i Perełka spędzają wakacje w mieszkaniu ciotki na wielkim blokowisku. Pobyt zapowiada się kompletnie nieciekawie, za oknem szaro buro, pada deszcz i wieje nudą. Jedyną atrakcją jest kot Hator, który, jak to kot, chadza własnymi drogami. Gdy gubi się po raz kolejny, chłopcy na przekór nudzie zakładają agencję detektywistyczną. Na położonym w pobliżu mieszkania ciotki starym zamku właśnie rozpoczęła się przebudowa. I pojawił się wymachujący toporem duch! Mało tego, w okolicy zaczęło kręcić się sporo podejrzanych typów… Agencja detektywistyczna od tej pory będzie miała pełne ręce roboty!

Spektakl "Wakacje z duchami"

Adaptacja i dramaturgia: Piotr Rowicki Reżyseria: Jerzy Jan Połoński Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska Multimedia: Dawid Kozłowski Video: Aleksandra Fudala, Kamil Niesłony Muzyka: Joanna Piwowar – Antosiewicz Choreografia: Jarosław Staniek Asystentka choreografa: Natalia Staninska Premiera: 25.04.2015 Sceniczną inscenizacja powieści Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”.