Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Trzynaście prac wpłynęło na gminny konkurs „Listy do Julii” organizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku z okazji obchodów Światowego Roku Wiliama Szekspira. W czwartek 29 września pod Pałacem Bobrowskich w Andrychowie nagrodzono laureatów.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z gminy Andrychów. Miał na celu rozwój twórczy młodzieży, kształtowanie ich wyobraźni poetyckiej, a także podtrzymywanie tradycji pisania listów. Jury w składzie: Maja Sikorska, Agnieszka Dudzik i Kinga Piesko postanowiły przyznać następujące nagrody:

I miejsce: Weronika Komendera – Gimnazjum w Targanicach

II miejsca: Julia Jończy – ZS nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie

II miejsce: Agata Iskierka – Gimnazjum w Targanicach

III miejsce: Martyna Kamińska – Gimnazjum w Rzykach

Wyróżnienie: Agnieszka Kukuła – Gimnazjum w Zagórniku

Fragmenty utworów nadesłanych na konkurs czytała Katarzyna Mikurda. Podczas spotkania dziewczyny z Grupy Teatralnej „JAKA?” - Justyna Gajczak, Marta Oczkowska, Aldona Zawada, Iwona Wróbel, Anna Kolber i Karolina Buda – przy akompaniamencie Dariusza Wilka zaprezentowały najpiękniejsze utwory poezji śpiewanej o tematyce miłosnej. Ich występy spodobały się przybyłej publiczności.

Źródło: www.nowiny.andrychow.eu