Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Mamy nadzieję, że miłośnicy wakacyjnych przygód i mocnych wrażeń nie zawiedli się i tym razem na ofercie przygotowanej przez placówki CKiW w Andrychowie, które w okresie 28.06 – 13.07 przeprowadziły projekt wakacyjnego wypoczynku pod hasłem „ZAMEK, WODA I PRZYGODA”.

W programie znalazły się m.in. wycieczki do Ogrodzieńca, Zatora, Inwałdu, Ochabów, Żor, Górek Małych i Wisły. Każdy mógł wybrać najbardziej atrakcyjne dla siebie propozycje. Uczestnicy akcji zwiedzali urokliwe ruiny zamku w Ogrodzieńcu, gdzie korzystali także z atrakcji Parku Doświadczeń Fizycznych i ekstremalnych doznań w Domu Legend i Strachów czy zjazdów na torze saneczkowym. W Miasteczku Westernowym „Twinpigs w Żorach mogli przenieść się w czasie na Dziki Zachód, poznać kulturę i historię Ameryki Północnej oraz spróbować płukania złota, trójwymiarowej podróży do tajemniczego podziemia czy przyjrzeć się pokazom rewolwerowców i kowbojów. W „Chlebowej Chacie” w Górkach Małych dzieci wzięły udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, zobaczyły sprzęt pasieczny i maszyny do obróbki ziarna, a następnie własnoręcznie wypiekały podpłomyki, ubijały masło i degustowały wytworzone produkty. W czasie podróży turystyczną ciuchcią zwiedzały w Wiśle: Zamek Prezydenta, Skocznię im. Adam Małysza oraz centrum miasta. W obiekcie „Molo” w Osieku korzystały z kąpieli w basenie z piaszczystym dnem i 70-metrowej zjeżdżalni oraz przejażdżki rowerkami wodnymi po sztucznym jeziorze. W Inwałdzie poznawały również najpiękniejsze i najciekawsze miejsca świata w Parku Miniatur, brały udział w warsztatach w chatach kowala, garncarza, tkacza i szewca, strzelały z łuku, toczyły walkę wykorzystując laserowy paintball w Warowni, a także dokarmiały zwierzątka w Mini Zoo „Kucyk”.

Wiele emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczyło uczestnikom korzystanie z licznych, często ekstremalnych, atrakcji kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego Parku Rozrywki i Edukacji „Dream Park Ochaby” oraz Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze, gdzie z powodu dużej ilości chętnych zorganizowano dodatkowy wyjazd.

Głównym sponsorem akcji „Lato 2016” był Inwałd Park w Inwałdzie. W podziękowaniu za wsparcie i bezpłatne zaproszenia uczestnicy przeprowadzili na terenie Mini Zoo „Kucyk” akcję plastyczną pod hasłem: „Inwałd Park –radość zabawy”. Organizatorzy i uczestnicy akcji „LATO 2016” serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie.

W projekcie „ZAMEK, WODA I PRZYGODA” udział wzięło łącznie 468 osób. Ponadto w ramach akcji „LATO 2016” zorganizowano w placówkach gminnych stacjonarne zajęcia animacyjne i artystyczne, wyjazdy na basen, rozgrywki na polu paintballowym, zabawy w Magicznej Osadzie i Parku Linowym w Ośrodku „Czarny Groń” oraz inne formy wypoczynku dla dzieci z gminy Andrychów.

Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy na wycieczki z placówkami CKiW w przyszłym roku.