Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

27 osób z ośmiu placówek z gminy Andrychów uczestniczyło w 4. Gminnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży „Szach! Mat!”, zorganizowanym w Targanicach w tamtejszym Domu Kultury.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy tempie gry 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Pan Sławomir Nowak - główny sędzia Turnieju Szachowego.

W Turnieju przyznano następujące nagrody dla najlepszych szachistów:

W kategorii I – uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce dla Piotra Pietyry ze Szkoly Podstawowej w Roczynach; II miejsce dla Mateusza Stramy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie; III miejsce dla Kamila Fierdonka ze Szkoly Podstawowej w Roczynach.

W kategorii II – uczniowie gimnazjów:

I miejsce dla Macieja Prusa z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie; II miejsce dla Piotra Ryłko z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie; III miejsce dla Sebastiana Ryłko z Gimnazjum w Sułkowicach- Łęgu.

Ufundowano również nagrody dla uczestników Turnieju, którzy znaleźli się na czwartym i piątym miejscu w dwóch kat. wiekowych:

Uczniowie szkół podstawowych: - IV miejsce dla Darii Matyszkowicz ze SP nr 2 w Andrychowie; - V miejsce dla Łukasza Sordyla ze SP w Roczynach.

Uczniowie szkół gimnazjalnych: – IV miejsce dla Krzysztofa Boby z Gimnazjum w Sułkowicach- Łęgu; - V miejsce dla Grzegorza Walczaka z Gimnazjum w Targanicach.

Ponadto nagrodzono najmłodszego uczestnika Turnieju – Mateusza Stramę ze SP nr 4 w Andrychowie.

Nagrody wręczali dyrektor GZO Andrzej Szafrański oraz sołtys Targanic Adam Kowalczyk.

Imprezę wsparli: Urząd Miejski w Andrychowie, Pawbol, Wela - Augustyniak Wiesław, Waldemar Kramarczyk - tapicerstwo, Kamieniołom Targanice, Anna i Tomasz Jaworscy, Materiały budowlane i opał - Jerzy Koniarz, radny Marek Wdowik, Mirosław Balon - Instalacje CO i Gaz, radny Krzysztof Tomiak, Materiały budowlane i opał - Waldemar Cholewa, Jadwiga i Paweł Bajakowie, Pizzeria Piekiełko, Adam Kowalczyk, Filip Kowalczyk, Sylwia Stachera, Euroblask - Jerzy Wyrwiak i Monika Pniak.

Informacje i foto: Nowiny Andrychowskie