Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

22 października 2013 r. w Sułkowicach Łęgu odbył się konkurs „Bajkowe piosenki”.
 
To już IX Gminny Przegląd Piosenki Dla Przedszkolaka „Od Przedszkola do Idola” pod tytułem „Bajkowe Piosenki”. W dwóch grupach wiekowych – 3- i 4-latków, oraz 5- i 6-latków – udział wzięło 24 dzieci ze wszystkich placówek w Gminie Andrychów. Dzieci były świetnie przygotowane i choć niektóre pokonywały wielką tremę, zaprezentowały się wspaniale. Ich umiejętności, interpretację utworu oraz zrozumienie jego treści oceniały jurorki: Alicja Mrzygłód, Dagmara Książek oraz Justyna Gajczak.

Pierwsze miejsce w grupie młodszych dzieci zdobyła Weronika Wróbel z Przedszkola Nr 5 w Andrychowie. Jej opiekunką, która pomogła przygotować piosenkę jest Małgorzata Mrotek. Weronika świetnie zaśpiewała piosenkę „Nieznajomy”, któremu lepiej pochopnie nie otwierać drzwi.

Drugie miejsce zajęła Maria Kryta, a trzecie – Julia Lachendro, obie z Przedszkola w Sułkowicach Łęgu.

W starszej grupie najwyżej jury oceniło występ Magdaleny Kiełczewskiej z Sułkowic Łęgu, którą przygotowała do występu Barbara Bakalarska. Drugie miejsce przyznano Mai Lachendro z Targanic, a trzecie – Amelii Półchłopek z andrychowskiej „Czwórki”. Ponadto jurorzy wyróżnili następujące osoby: Gabriela Ścibika, Agatę Kasprzak, Alicję Obozę oraz Martynę Chruszcz. Wszyscy laureaci a także wszystkie występujące dzieci otrzymały dyplomy i nagrody oraz upominki.

Konkurs przygotowała Lucyna Migdałek z Wiejskiego Domu Kultury w Sułkowicach Łęgu. Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród.

mn