Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Spektakl jasełkowy pt. "Śpij sobie, śpij" odbył się w kościele parafialnym w Sułkowicach-Bolęcinie w niedzielę 19 stycznia 2014 r. o godz. 16.30.

Wystąpiły dzieci i młodzież z grupy oazowej, działającej w miejscowej parafii oraz grupy jasełkowej ze Świetlicy CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie. Spektakl przygotowała Jadwiga Pytel z pomocą Danuty Skowron w oparciu o własny scenariusz z wykorzystaniem fragmentów tekstów Adama Szafrańca. Charakteryzacją aktorów zajęła się Sabina Gibas, a obsługą świateł i nagłośnienia - ekipa techniczna z CKiW w Andrychowie.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję spojrzeć na historię narodzenia Jezusa w nieco humorystyczny sposób. "Nasz teatr to zabawa, prosimy więc o brawa, wyjścia nie ma...". Zabawne sceny stanowiły ozdobniki, które podkreślały sedno przedstawienia. Większość dialogów okraszona była humorem, ale młodzi aktorzy w sposób mistrzowski ukazywali emocje.

Jedna z solistek śpiewała: "Obsada nie lada, tchórzyć nie wypada...", dlatego aktorów wymieniamy z imienia i nazwiska: Żaneta Mikołajek, Danuta Skowron, Anna Skowron, Klaudia Bączek, Adrianna Mrzygłód, Izabela Buda, Magdalena Skowron, Monika Pająk, Natalia Mrzygłód, Magdalena Żydek, Zofia Wisz, Maja Graca, Martyna Bieniek, Julia Graca, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Koczur, Kinga Bączek, Wiktoria Mizera, Zuzanna Ściga, Wiktoria Maria Sordyl, Julia Ramęda, Ewelina Dwornik, Joanna Dwornik, Oliwia Koczur, Julia Mazanek, Klaudia Sordyl, Małgorzata Płonka, Marcelina Michałek, Paulina Socała i Weronika Buldończyk. Solowe pastorałki zaśpiewały: Julia Graca, Zosia Wisz, Żaneta Mikołajek i Ewelina Dwornik. Organizatorzy: Parafia św. Jana Chrzciciela w Sułkowicach-Bolęcinie oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie.

Marta Paczyńska

fot. Nowiny Andrychowskie Marta Paczyńska