Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

Krzysztof Wielicki, jeden z najbardziej znanych polskich himalaistów, był gościem czwartkowego (22 maja) spotkania z cyklu „Andrychowski Wagabunda”. W Miejskim Domu Kultury opowiadał o swojej przygodzie z Himalajami i Karakorum, w których – jak sam przyznał – spędził już kilka lat.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać niezwykłych historii, w których radość przeplata się z tragedią, zwycięstwo z porażką. Wielicki swoich słuchaczy nakarmił licznymi ciekawostkami; zebrani mogli dowiedzieć się wiele o trudach wypraw w czasach komunistycznych, czy o tym, że wszyscy alpiniści kochali się w Wandzie Rutkiewicz. Nie zabrakło także w opowieści miejsca o pasjonującej rywalizacji Wielickiego z Jerzym Kukuczką i dramatycznych zimowych wejściach na Everest i Lothse. Cała prelekcja była wsparta unikatowymi zdjęciami i filmikami z wypraw Krzysztofa Wielickiego.
Po spotkaniu organizatorzy zaprosili publiczność na koncert gongów i mis tybetańskich w wykonaniu Jolanty Wieteskiej, uczennicy mistrza Dona Conreaux. Taki sam koncert odbył się przed południem dla przedszkolaków.

Tekst i foto: Nowiny Andrychowskie