Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

Sześcioletnia Adrianka Ścieszek z Kęt została laureatką Miedzynarodowego Konkursu Plastycznego "Słoneczna Zakładka 2014". Honorowy patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Ada jest uczestniczką zajęć rysunku i malarstwa prowadzonych pod kierunkiem Anety Stuglik w MDK Andrychów. Konkurs "Słoneczna Zakładka" organizowany jest od ponad 5 lat. W ostatniej edycji konkursu uczestniczyło ponad 1000 uczestników w wieku od 5 do 19 lat ze szkół i ośrodków artystycznych aż 8 krajów - Bułgarii, Indonezji, Irlandii, Rumunii, Portugalii, Ukrainy, Włoch i Polski. Tematem edycji 2014 roku było "Święto Wiosny" Temat zaproponowali wolontariusze Biblioteki Publicznej w Ursusie.

Inspiracją były wspólne obchody święta wiosny bułgarskiej Baby Marty i polskiej Marzanny organizowane od kilku lat przez Bibliotekę Publiczną w Ursusie i Bułgarski Instytut Kultury. Formuła konkursu była bardzo obszerna - umożliwiając niemal nieograniczone pole dla twórczej ekspresji młodych artystów. Projekty zakładek mogły być wykonane w dowolnej technice, z dowolnych materiałów i w dowolnym formacie. Teraz - nagrodzone projekty zostaną zeskanowane i po odpowiedniej obróbce - wydrukowane w formie tradycyjnych zakładek do książek. Organizatorami konkursu są Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Gratulujemy! Uroczystość zakończenia konkursu odbędzie się 27 marca 2014 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Wtedy też młoda artystka dowie się jakie są ostateczne wyniki konkursu.