Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Ormianka, ślązaczka, Polka, księżniczka, aktorka, matka, instagramerka, piosenkarka, żona, bizneswomen - utalentowana Sonia Bohosiewicz odwiedziła Andrychów z "Domówką", spektaklem pełnym anegdot i wspomnień czasów epoki PRL-u. Kolejki po cukier, kawa - rarytas, wizyty sąsiadek, rozmowy zamiejscowe, komiczne sytuacje damsko-męskie, oraz wspomnienia z przedszkola przeplatały się z utworami muzycznymi epoki PRL, które na stałe zagościły w panteonie historii polskiej piosenki. Aktorka dobrze radziła sobie zarówno w repertuarze pop, piosenkach Maryli Rodowicz, Hanny Banaszak, Krystyny Prońko ale również w nostalgicznych, pełnych ciepła poetyckich dziełach Agnieszki Osieckiej.
 
Nie zabrakło scenek rozgrywanych z pomocą publiczności. Trzeba przyznać, ze wszyscy występujący na scenie "mężowie" świetnie sobie poradzili w improwizowanych scenkach. Prowadząca spektakl w lot wykorzystywała ich kwestie, rozbawiając publiczność. 
 
Sądząc po krótkich ankietach przeprowadzanych przez aktorkę wśród widzów - zdecydowana większość świetnie pamiętała czasy, kiedy w telewizji królował Teleranek, a Adam Słodowy roztaczał przed dziećmi i młodzieżą korzyści płynące z własnoręcznie wykonywanych zabawek.
 
Pełna sala andrychowskiego MDK co chwilę wybuchała gromkim śmiechem w odpowiedzi na celne spostrzeżenia i anegdoty z czasów, gdy na półkach sklepowych królował ocet i zapałki, a w turniejach karcianych można było wygrać... no właśnie :) 
 
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przygotowało ten spektakl z myślą o Dniu Kobiet, i to właśnie one stanowiły zdecydowaną większość uczestników niezapomnianego, niemal dwugodzinnego, pełnego śmiechu i zabawy wieczoru, który odbył się dzięki pomocy i współpracy sponsora: Zespołu Radców Prawnych "Jurysta" Sp. k. J. Trojak i Wspólnicy.
 
Treść i Foto Nowiny Andrychowskie
 
 
JS