Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Już 24 lata początek roku w andrychowskiej kulturze wypełniają dźwięki rodem z najlepszych operetek Wiednia. Myli się ten, kto myśli, że nasi przodkowie nie umieli się bawić, oddać chwili, śmiać się i plotkować. Najlepszym tego przykładem są operetki i kompozycje Straussów. Pełne zawoalowanej pikanterii, uśmiechu i drobnych grzeszków oraz wszechobecnej miłości kompozycje te do dnia dzisiejszego potwierdzają, że muzyka i uczucia są ponadczasowe.
 
10 lutego 2019 r. w Miejskim Domu Kultury - młody, 40-osobowy zespół artystów Royal Vienna Orchestra, w tym 25-osobowa orkiestra dyrygowana przez Aleksandra Dragana, oraz gwiazdy wieczoru - Natalia Kughar (mezzosopran koloraturowy), Anna Nosowa (sopran koloraturowy), Yuri Hadezki (baryton) i Olek Lanovyi (tenor) wraz z solistami Kiyev Modern Ballet udowodnili andrychowskiej publiczności, że oprócz przepięknych wykonań  cieszących się ponadczasową popularnością kompozycji Straussów - operetka może być również świetną rozrywką!
 
Wśród niezwykle utalentowanych solistów wyróżniał się tenor - Olek Lanovyi, posiadający oprócz nieprzeciętnego głosu jeszcze jeden szczególne talenty - błyskawiczny refleks, poczucie humoru i umiejętność kontaktu z publicznością, sprawiające, że w ułamku chwili widzowie potrafili zapomnieć o świecie zewnętrznym i oddać się żartom oraz muzyce płynącej ze sceny.
 
Młode solistki i soliści wcielili się w bohaterów znanych operetek i brawurowo wykonując najpiękniejsze arie świata potrafili również sami świetnie bawić się na scenie. Bez wątpienia nastrój udzielił się andrychowianom, którzy aktywnie reagowali na przekaz płynący ze sceny.
Piękne kompozycje, choreografia, uroda, młodość i żart sprawiły, że niezwykła uczta muzyczna nabrała zupełnie innego, pozbawionego patosu  wymiaru! To był naprawdę wspaniały wieczór podczas którego ze zdumieniem można było odkryć, że bez względu na wiek i stan portfela w naszych żyłach płynie odrobina gorącej, wiedeńskiej krwi, a "wielka sława to żart, książę błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk"
 
Bisom nie było końca! Na zakończenie ze sceny posypało się mnóstwo radości, uśmiechu i płatków róż, a dopełnieniem wieczoru była degustacja pysznego sernika wiedeńskiego z Piekarni-Cukierni Bronowscy z Czernichowa.
 
Głównym sponsorem wieczoru był ABS Bank Spółdzielczy. Sponsorami wydarzenia byli Całodobowa Stacja Paliw w Andrychowie – Inż. Wit Ziółkowski, Zespół Radców Prawnych "Jurysta" Sp. k. J. Trojak i Wspólnicy, Piekarnia-Cukiernia – Bronowscy Czernichów, Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN, Restauracja Bracia oraz Restauracja Sami Swoi.
 
Foto i treść: Nowiny Andrychowskie