Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

15 grudnia 2019 r. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie we współpracy z portalem MamNewsa.pl, który w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia istnienia zaprosiło na X Andrychowską Wigilię. Tym razem miejska Wigilia odbyła się na parkingu przy nowo wybudowanym Krytym Basenie w Andrychowie.

 
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie podczas świątecznego spotkania mieszkańców było smakowicie i pysznie, magicznie i muzycznie! Kapela Góralska BESKID, dzieci z Przedszkola Nr 5 w Andrychowie, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW oraz Chór Misericordias Domini oczarowali przybyłych swoim repertuarem i występami, a lokalni restauratorzy wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zadbali o pyszny poczęstunek. Imprezę odwiedzili również zmotoryzowani Mikołaje!
 
Zanim to nastąpiło - tuż po poświęceniu opłatków przez księdza Wojciecha Medwida z Parafii Św. Stanisława BiM na Osiedlu życzenia dla mieszkańców złożyli harcerze oraz przedstawiciele samorzadu - Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrychowa - Roman Babski wraz z radnymi miejskimi, powiatowymi i przedstawicielami Sejmiku Województwa Małopolskiego.
 
Dzielono się opłatkiem, składając najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący - Nowy Rok. Tuż po wystepach portal mamNewsa.pl rozdawał choinki!
 
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak. Sponsorem Głównym tegorocznej edycji Wigilii był Bank Pekao S.A. Dodatkowymi atrakcjami były stoiska z rękodziełem i dekoracjami świątecznymi z pięknymi wyrobami.
 
Oprócz bogatego programu koncertów w którym znalazły się się najpiękniejsze kolędy i pastorałki, świąteczne życzenia, tradycyjne sypanie ziarnem oraz gadki o tradycjach świątecznych na wesoło w wykonaniu bacy-wodzireja imprezie towarzyszyła niespotykana jak na tą porę roku atrakcja - brak śniegu i halny. Na szczęście - piękny program artystyczny, ciepłe kolędy oraz moc Wigilii sprawiły, że impreza cieszyła się sporym powodzeniem wśród mieszkańców! Było mnóstwo uśmiechu, szczerych życzeń i nadziei na nadchodzący Nowy Rok!
 
Wesołych Świąt!
 
 
X Andrychowska Wigilia

Organizatorzy:

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Portal i gazeta mamNewsa.pl

Patronat honorowy:

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

Główny Sponsor:

Bank Pekao S.A.

Potrawy wigilijne przygotowali :

CZARNY GROŃ – Restauracja Oberża

KOCIERZ Hotel & SPA

Restauracja ADRIA

Restauracja SAMI SWOI

Restauracja MICKIEWICZA

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie

 

X Andrychowską Wigilię wspierali:

Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN

STUS Szkółka Krzewów Ozdobnych – Eryk Stus

Lenox s.c – sklep i hurtownia rybna

Stanica Hucuł – Józef Brzazgacz

Parafia pw. Św. Stanisława BM w Andrychowie

Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie

Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie

Przedszkole nr 5 w Andrychowie