Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Akcja Lato 2019 pt. "(PRA) DZIEJE SIĘ!" organizowana przez placówki wiejskie CKiW w Andrychowie odbywała się od 24 czerwca do 10 lipca. Z oferty edukacyjno-rozrywkowej skorzystało 347 dzieci z naszej gminy.
 
"(PRA) DZIEJE SIĘ!" to wakacyjny projekt łączący tradycję z nowoczesnością.
 
Uczestnicy wycieczek zwiedzili Katedrę i Reprezentacyjne Komnaty Królewskie na Wawelu, XIX-wieczny Rynek w Lanckoronie oraz obejrzeli spektakle nawiązujące do legend naszego regionu: „Pan Twardowski” (Teatr Współczesny w Krakowie) i „O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał” (Teatr Falkoshow w Lanckoronie). Spektakl „Pan Twardowski” został zrealizowany z wykorzystaniem wyjątkowych efektów specjalnych, co szczególnie przypadło do gustu dziecięcej publiczności. Z kolei interaktywne przedstawienie „O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał” poprzez ciekawą formę teatru stolikowego i niezwykle oryginalne warsztaty teatralne zaczarował całą widownię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wycieczki na Górę Żar, Szyndzielnię i do Rud, podczas których największą frajdę sprawiły dzieciom podróże kolejkami: linowo-torową, linową i wąskotorową oraz przejażdżki drezynami.
 
W ofercie nie zabrakło również popularnych w okresie letnim takich form aktywności, jak: pływanie (MOLO RESORT w Osieku, Aqua Park w Leśnej, Aqua Park w Kocierz Hotel&SPA) i wędrówki piesze (Szyndzielnia, Park Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich).
 
Z kolei miłośnicy zwierząt mieli do wyboru następujące propozycje: wycieczkę do ZOO w Krakowie, zwiedzanie Apilandii – wystawy tematycznej dotyczącej tajników życia pszczół, prezentowanej za pomocą technologii multimedialnych i instalacji interaktywnych, czy seans filmowy pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Dla żądnych adrenaliny w ofercie znalazły się: gry zespołowe na polu paintballowym w Sułkowicach-Łęgu, zjazdy na torze saneczkowym „Stok Dębowca” w Bielsku-Białej oraz zjeżdżalnie, tory wyścigowe, pojazdy elektryczne, trampoliny, tory przeszkód, labirynty i inne w Parkach Rozrywki GOkidz! w Krakowie i Ninja Park Jumpownia w Bielsku-Białej.
 
Za największą atrakcję uczestnicy zgodnie uznali warsztaty pt. „Leśny survival” zorganizowane w Rudach. Podczas pięciogodzinnego programu dzieci własnoręcznie zbudowały szałasy, nauczyły się rozpalać ogień, a zabawom w lesie „Kryj się”, „Widzę cię” nie było końca.
 
Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji i do zobaczenia!

Zobaczcie zdjęcia!