Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Dwa dni pięknego, a często nawet zbyt pięknego, niemal tropikalnego lata towarzyszyły plenerowym obchodom święta miasta - Dniom Andrychowa 2019. Zapewne wielu gości tegorocznych imprez pamięta czasy, kiedy znane polskie zespoły można było policzyć na palcach obu rąk. Teraz - niemal w każdej okolicy naszego kraju kwitnie działalność artystyczna, a uzdolniona muzycznie młodzież, poprzez swoją twórczość ma możliwość przekazywania swoich nastrojów, emocji, sukcesów i problemów z którymi boryka się na co dzień.

Sobotnie popołudnie - pierwszy dzień obchodów święta miasta był głosem młodego pokolenia. Na tarasie Pałacu Bobrowskich wyśpiewali swoje opinie oparte na obserwacji świata, który w ostatnich latach zmienia się niemal na naszych oczach. Galopująca technologia, możliwości podróży w najdalsze jego zakątki i bezproblemowość wyrażania swoich odczuć poprzez słowa i dźwięk zaowocowały kalejdoskopem emocji. Aż miło było posłuchać, jak bardzo w porównaniu ze światem rodziców artystów zmienił się poziom muzycznej ekspresji. Wielu z występujących to prawdziwi wirtuozi! Oprócz świetnego opanowania warstwy muzycznej widać było, że szukają, prowokują, pytają, dokumentują, obserwują, analizują świat, który już wkrótce zależał będzie od ich decyzji.

Poniżej w opisach przeczytacie więcej o występujących na scenie artystach a teraz - zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pierwszego dnia Dni Andrychowa!

 

Na scenie wystąpili!

KOZI (rap) Andrychów

Jakub Kozłowski, andrychowianin,17 lat, tworzy muzykę rap. Jest autorem wielu tekstów. Jego pseudonim artystyczny - „KoZi”. Brał udział w różnych konkursach muzycznych. W ubiegłym roku zajął 2 miejsce w konkursie przeglądu piosenek patriotycznych, gdzie wykonał swój własny utwór „Polska Walcząca”.

MEACULPA (rap) Andrychów

Daniel Detko działa pod ksywką „Meaculpa”, wraz z nim zagra hypeman „Kusiek”. Daniel zajmuje się rapowaniem od kilku lat, prowadzi kanał na kanale YouTube zatytułowany „Meaculpa official”. W zeszłym roku występował jako support TAU w 7 miastach. Początkowo rapował po włosku ale od 2 lat zaczął nawijać po polsku. Na co dzień mieszka w Krakowie a dom rodzinny ma w Targanicach. Swoją twórczość określa jako rap tworzony w dosyć nowoczesnej formie, momentami z akcentem klubowym a czasem z wydźwiękiem bardziej trapowym.

WYJŚCIE AWARYJNE (rock)

Zespół Wyjście Awaryjne łączy rock i hip-hop, tworząc szaloną mieszankę, która ma jedno zadanie – rozbujać nawet największego ponuraka. Jeżeli lubisz klimaty w stylu Beastie Boys czy RATM – trafiłeś w dychę. Na koncie mają jedną EP-kę z roku 2017 a w sierpniu tego roku wydają własnym sumptem płytę. Skład: Andrzej Endi Kocot – nawijka, Dominik SęQ – gitara i nawijka, Filip Hajdyła – też gitara, Michał Motyka – gary, Bartek Smółka – grube struny.

TAINT (rock)

TainT – zespół czterech facetów grających muzykę z pogranicza alternatywnego metalu z domieszką grunge i groove, założony w 2014 roku. Po kilku zmianach personalnych i kierunku muzyki, są pełni energii i zdeterminowani by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Żywiołowe koncerty w połączeniu z materiałem, który jeszcze w wakacje tego roku ujrzy światło dzienne w postaci płyty EP.

JAREK MAX SZKLARCZYK Z ZESPOŁEM MAX CORNER CREW – KONCERT JUBILEUSZOWY – 25 LAT NA SCENIE (rock)

Jarek Max Szklarczyk to wokalista, autor tekstów i muzyki. Debiutował w roku 1994 z zespołami Apokalipsa i Radio Propaganda. W 1997 roku założył hip-hopową grupę Persona, której album „Strefa Cienia” ukazał się w 2001 roku nakładem wytwórni Gigant Records. Rok później powstał reggae'owy zespół Druga Strona Lustra z którym Max koncertował nieprzerwanie ponad 10 lat. Dotychczas ukazały się dwa albumy tego zespołu: „Język Żywiołów” i „Maxim Jammin”, oba nakładem wytwórni Manufaktura Legenda. W międzyczasie reaktywował się zespół z końca lat ’90 – Radio Propaganda, którego płyta „Retrospektywa” trafiła do sprzedaży w 2012 roku. W tym samym roku Max, Szymon Klimkiewicz i Robert Fraś założyli formację Max Corner Crew. Miało to miejsce dokładnie 12 grudnia 2012 roku, czyli w dzień, na który indiańskie plemię Majów przepowiedziało koniec świata. Świat się jednak nie skończył, a zespół nadal koncertuje i nagrywa płyty. Debiutancki krążek „Elektrofonika” ukazał się w grudniu 2018 roku.
W tym roku mija 25 lat działalności scenicznej Jarka Szklarczyka. Z tej okazji w ramach Dni Andrychowa zagra koncert z formacją Max Corner Crew. Publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję wysłuchania utworów z całego przekroju twórczości Maxa – od lat ’90, aż po najnowsze, jeszcze niepublikowane. Zespół zagra w składzie: Jarek Max Szklarczyk – wokal, gitara; Szymon Klimkiewicz – gitara basowa; Tomasz Wieliczko – perkusja

OSTATNI W RAJU (rock)

Ostatni w Raju to grupa muzyczna, która powstała w 2013 roku grająca muzykę w stylu pop/rock/indie. Zespół tworzy czterech ambitnych muzyków, którzy posiadają duże doświadczenie artystyczne. Grupę charakteryzuje dynamizm, rozmach, zapał i temperament – cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock. Znacie przecież te piosenki, które mają w sobie tyle energii, że podczas odtwarzania wlewają ją w słuchających i nie da się nie kiwać głową do rytmu. W przypadku zespołu Ostatni w Raju wszystkie utwory dają właśnie taki efekt.

Patronat Honorowy

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

 

Sponsor Główny

Sponsorzy

Sponsorzy wspierający

 

 

Patroni Medialni