Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

W holu Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie prezentowana jest wystawa prac malarskich mieszkanki Wodzisławia Śląskiego. Podczas otwarcia ekspozycji, kilka ciepłych słów o autorce powiedział Stanisław Najda z RSTK w Chełmku.

Pomimo nieobecności autorki prac, wernisaż upłynął w miłej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili m.in. członkowie RSTK w Chełmku, członkowie Stowarzyszenia Grupa Twórców MY oraz przyjaciele autorki prac oraz mieszkańcy Andrychowa i okolic. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a Pani Stanisławie życzymy zdrowia i sił do tworzenia kolejnych prac! 
 
Stanisława Wojtyna - Członek Honorowy GAK od 2009 r., mieszkanka Wodzisławia Śląskiego. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Maluje i pisze. Posiada bogaty dorobek artystyczny który prezentowała na 70 wystawach indywidualnych oraz 200 zbiorowych prezentacjach. Uczestniczka 55 plenerów malarskich. Jest laureatką prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej prace mają swoisty klimat, oryginalny koloryt i wyróżniający je spośród innych rodzaj autorskiej kaligrafii, która posłużyła do ilustracji 20 tomików poezji. Prace artystki można spotkać w muzeach, zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.