Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Każdy kto słucha radiowej „Trójki”, zna ciepły, charakterystyczny głos Marcina Kydryńskiego. Jego niedzielna „Sjesta” od 2001 r. przyciąga rzesze stałych słuchaczy: „Zapraszam na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki, przyjaznej człowiekowi...” – tak dziennikarz wita słuchaczy na antenie.

Kim właściwie jest Marcin Kydryński? Dziennikarzem, podróżnikiem, organizatorem koncertów i festiwali, fotografem, reporterem, miłośnikiem muzyki portugalskiej i Lizbony. 17 września br. w sali MDK w Andrychowie wszyscy chętni mogli się z nim spotkać podczas Saloniku Literackiego, połączonego z prezentacją książki „Biel. Notatki z Afryki”. Spotkanie prowadził Andrzej Kurdziel, który zadawał gościowy wiele pytań związanych z prowadzeniem muzycznej audycji, jego miłością do Afryki czy osobistym doznaniom w ciągu 25 lat podróży po tym kontynencie. Dziennikarz zdradził swój sposób na fotografię – wykonywać zdjęcia niepowtarzalne, takie, których nikt jeszcze nie zrobił. Sam przyznał, że zawsze pociągała go fotografia przyrody, jednak to ludzie i miejsca najczęściej były przez niego uwieczniane. Goście Saloniku mogli obejrzeć prezentację zdjęć autora z Afryki i Lizbony. Dziennikarz przyznał, że stolica Portugalii to jego drugi dom, ale po dziesięciu latach, gdy tam się zjawił, miasto przeżywa turystyczne oblężenie i wiele urokliwych miejsc już nie istnieje. Każdy mógł zadawać pytania gościowi, a na zakończenie chętni otrzymali od gościa autografy. (kp)

Źródło: www.radioandrychow.pl