Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Od „Historii jednej znajomości”, jednego ze swoich największych przebojów, Czerwone gitary rozpoczęły sobotni (27.05) koncert w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Zespół istnieje od 1965 roku. I choć dziś z pierwotnego składu w zespole pozostał tylko Jerzy Skrzypczyk, to ich muzyka niezmiennie porywa tłumy. Tak było i w Andrychowie. - Chcielibyśmy zagrać dla Was wszystkie nasze piosenki. Jest ich około 280, co daje szesnaście godzin grania. Wiemy, że Wy byście dali radę, ale my nie uciągniemy – żartował z licznie zgromadzonej publicznością w MDK Skrzypczyk.

Czerwone Gitary zaproponowały swoim fanom także muzyczną podróż przez ich twórczość; były więc „Kwiaty we włosach”, „Wróćmy nad jeziora” i wiele innych utworów. Zespół wystąpił Jerzy Skrzypczyk (perkusja, śpiew), Mieczysław Wądołowski (śpiew, gitara akustyczna), Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew), Dariusz Olszewski (gitara solowa, śpiew). Oprócz nich na scenie wystąpili Marek Jabłoński (gitara) i Artur Żurek (instrumenty perkusyjne) – młodzi muzycy od dwóch lat promowani przez swoich starszych kolegów.

Żródło: Nowiny Andrychowskie
Foto: www.andrychow.pl