Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

W Pałacu Bobrowskich odbyła się wystawa szopek inspirowanych tradycją i sztuką ludową. Między innymi można było zobaczyć szopki krakowskie, małopolskie, mazurskie oraz z Zalipia. Wystawa „Polskie Stoły Wigilijne” autorstwa Marka Grabowskiego prezentuje szopki wykonane przez polskich artystów. Projekt „Polskie Stoły Wigilijne” ma na celu pokazanie jak bogata, kolorowa i zachwycająca jest polska tradycja bożonarodzeniowa.

W andrychowskim Pałacu Bobrowskich trwa ekspozycja składająca się z szopek krakowskich i innych inspirowanych tradycją i sztuką ludową. Elementem uzupełniającym wystawę są tła, które utrzymują się w stylistyce świątecznej, zimowej – przedstawiają jedlinę, zimowe pejzaże, opłatki czy anioły. Wystawa w połączeniu z muzyką świąteczną tworzy niepowtarzalny klimat i cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem. Dotychczas szopki prezentowane były w Belgii, Francji, Szwecji, Niemczech i Austrii. Wystawa czynna była od 18 do 31 grudnia w godzinach 10.00 – 18.00 oraz 24 grudnia (Wigilia) w godzinach 22.00 – 24.00.

Treść: Nowiny Andrychowskie
Foto: www.andrychow.pl