Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Mieszkańcy Andrychowa spotkali się 17 grudnia przy Pałacu Bobrowskich podczas tegorocznej Wigilii. O godz. 16:00, w niedzielne popołudnie, rozległ się dźwięk dzwonu Zygmunta oznajmiając rozpoczęcie imprezy.

Licznie zgromadzonych Gości powitał Robert Fraś, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. Przybyłym czas umilały występy artystyczne. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. dzieci z Przedszkola nr 5, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów. Zgodnie z tradycją życzenia świąteczne złożyli mieszkańcom m.in.: burmistrz Tomasz Żak, ksiądz Mariusz Jagosz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Władysław Żydek. Nastąpiło również symboliczne przekazanie światła betlejemskiego przez harcerzy. Wszyscy zebrani połamali się opłatkiem. Podczas spotkania ks. Jagosz poświęcił nowe autobusy. Dwa można było podziwiać zaparkowane przed Kościołem, a do reszty udać się podróżując jednym z nich do bazy.


Podczas VIII Andrychowskiej Wigilii nastąpiło otwarcie wystawy szopek „Wigilijne Nastroje” autorstwa Marka Grabowskiego. Ekspozycję będzie można podziwiać do 31 grudnia w godzinach 10.00 – 18.00 oraz 24 grudnia (Wigilia) w godzinach 22.00 – 24.00.


Można było też skosztować specjałów przygotowanych przez lokalnych restauratorów. Po uczcie dla ciała nastąpił czas na ucztę dla duszy. W Pałacu Bobrowskich wspaniałe koncerty:  Leny Czechowicz i Duo Linea. Panie z Duo Linea zaprosiły do wspólnego kolędowania zebranych Gości.

Potrawy wigilijne przygotowali:


Restauracja Adria
Hotel & SPA Kocierz
Restauracja Bracia/Sami Swoi
Czarny Groń
Park Hotel Łysoń
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Andrychów

VIII Andrychowską Wigilię wsparli:
STUS Szkółka Krzewów Ozdobnych – Eryk Stus
CMC Sp. z o.o.
Piekarnia Parowa „U Frysia”
Marczyński & Spółka – Piekarnia, Zakład cukierniczy
FUH Lenox s.c.
Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Andrychów
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Andrychowie
Stadnina koni „Pod Dębami” z Inwałdu

ap