Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Spieszymy z ostatnią relacją wykonaną w czasie Kameralnych Koncertów Jubileuszowych, bo już wkrótce superfinał imprez muzycznych, odbywających się z okazji 250-lecia Andrychowa! Tym razem na tarasie Pałacu Bobrowskich wystąpił Kwartet Tenorów BEL'CANTO oraz zespół Misiniec&Szewczyk. Trzeba przyznać, że ten właśnie występ można śmiało zaliczyć do najlepszych w dotychczasowej historii koncertów muzyki klasycznej w naszym mieście. Dlaczego? O ile nas pamięć nie myli - tego rodzaju imprezy odbywały się w zdecydowanej większości w zamkniętej przestrzeni - Miejskim Domu Kultury lub Pałacu Bobrowskich. Tym razem - piękny śpiew hitów sal operowych zabrzmiał w przestrzeni otwartej! niczym nie ograniczonej! To właśnie sprawiło, że publiczność licznie zgromadzona na koncercie mogła dosłownie delektować się każdym kolejnym utworem prezentowanym solo bądź razem, przez czwórkę utalentowanych artystów!

Jak wspomnieliśmy - na Muzyczne "Dobry Wieczór" zagrał zespół przyjaciół Misiniec&Szewczyk. Zespół w składzie Jakub Misiniec - pianop, Piotr Szewczyk - skrzypce, Tomasz Daniel - bas i Jakub Cudzich - perkusja. Zespół zabrał przybyłych w kołyszącą, muzyczną podróż - autorską, muzyczną poezję górali z Orawy, Podhala i Spiszu. Połączenie folku, jazzu i ambientu spodobało się andrychowskiej publiczności. Całość obleczona była lekką mgiełką górskich przestrzeni. Zespół z powodzeniem występuje na scenach, bierze również udział w przeglądach i konkursach. Jako laureaci konkursu Front kulturalny wydali płytę "Muzyka Gór" Po występie tenorów dali się poznać z innej - nie mniej ciekawej muzycznej strony, grając swoje aranżacje światowych , muzycznych evergreenów i muzykę autorską.

26 sierpnia 2017 r. Tenors BEL'CANTO - World Hits - Największe światowe przeboje i jednocześnie 10 lat zespołu! Kwartet Tenorów BEL'CANTO przedstawił się z najlepszej strony! prezentując przed andrychowską publicznością muzykę klasyczną, nie tylko operową znaną z wykonać Pavarottiego, Domingo, Carrerasa, Bocelliego, ale też ... The Beatles, muzyki filmowej a także ludowej, przepięknie wykonanej pieśni ukraińskiej, czy też - muzyki napisanej do poezji Jana Pawła II! Członkowie kwartetu są obdarzeni naturalnymi, pięknie brzmiącymi głosami (posiadają w swoim "arsenale" nawet kontratenor!)

Co tu dużo mówić i pisać! Tenors BEL'CANTO to profesjonalni śpiewacy, laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Artyści wykonują niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury. Repertuar zespołu wykonywany był w języku francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim a nawet... chińskim. Wartym podkreślenia był również świetny kontakt artystów z publicznością.

Na scenie zaprezentowali się:

Vasyl Ponayda, tenor - solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii, Zasłużony Artysta Ukrainy
Roman Trokhymuk, tenor - solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu S. Kruszelnickiej, Zasłużony Artysta Ukrainy
Taras Hlova, tenor - Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna im. M. Łysenki
Roman Antonyuk, baryton - solista w Kijowie

Zespół wielokrotnie bisował, ale to - biorąc pod uwagę ich kunszt i warsztat muzyczny - nic dziwnego! Mamy nadzieję, że tego rodzaju koncerty jeszcze nie raz zagoszczą w Parku Miejskim! Arie operowe zabrzmiały tam po prostu - wyśmienicie! o czym przekonaliśmy się nie tylko my, ale też publiczność, nagradzająca artystów owacjami na stojąco! Zapraszamy do obejrzenia naszych fotowspomnień z koncertu!

4 Kameralne Koncerty Jubileuszowe za nami! Trzeba przyznać - było pięknie! Organizatorzy zapewnili publiczności nie tylko szereg przeżyć artystycznych "dla ucha" ale też - postarali się o piękną oprawę światła dla występujących artystów. Scenę wzbogaciły również wizualnie rośliny, kwitnące trawy i kwiaty, które dostarczyła Szkółka Krzewów Ozdobnych STUS z Targanic.

Koncert zorganizowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie w ramach Kameralnych Koncertów Jubileuszowych pod hasłem Krosna Kultury - cyklu 4 koncertów w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów i odwiedzających nas turystów. Rok 2017 jest szczególny dla Andrychowa. Nasze miasto świętuje jubileusz 250-lecia lokacji. Obchody 250-lecia Andrychowa pod hasłem "Kierunek Andrychów" to zwrócenie uwagi mieszkańców na historię regionu, walory krajobrazowe, dbałość o tworzenie pozytywnych i trwałych relacji między zamieszkującymi naszą gminę mieszkańcami. Jubileusz jest także doskonałą okazją do dyskusji nad tożsamością lokalną, bodźcem do integracji międzypokoleniowej. Andrychów - miasto znane ze swojej bogatej historii, przemysłu i kultury.

Treść i foto: www.andrychow.pl / Jarosław Skupień