biletna

 

 

 

Mecenasi Kultury

Jak co roku w Wiejskim Domu Kultury w Sułkowicach Bolęcinie odbył się Konkurs Recytatorski ,,Szelki” - humor w literaturze. To już jedenasta jego edycja.
W pełnym humoru konkursie wystąpiły aż 62 wykonawców – solistów i zespołów z 15 placówek kulturalnych oraz oświatowych z naszej gminy, w sumie 78 młodych artystów.
Konkurowali oni ze sobą w kilku kategoriach wiekowych.

Oceniało ich jury w składzie:
Lucyna Bizoń – Radna Rady Miasta i Gminy Andrychów, działa w Komisji Spraw Społecznych;
Karolina Buda – uczestniczka Grupy Teatralnej „JAKA?”, wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych, recytatorskich i teatralnych, absolwentka Kulturoznawstwa Międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie;
Łukasz Chmiel – absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych  na wydziale  aktorskim, wieloletni uczestnik  Kabaretu "Zachmieleni" działającego przy Świetlicy w Sułkowicach-Bolęcinie, laureat wielu nagród w przeglądach kabaretowych;
Zbigniew Przybyłowicz – przewodniczący, Główny Koordynator Imprez w CKiW w Andrychowie. 

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii Monolog sceniczny:

I  grupa – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas „0”

I MIEJSCE:
Gabriela Stuglik – Przedszkole nr 1 w Andrychowie
II MIEJSCE:
Julia Gózdek – ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Karolina Wawrzeszkiewicz – WDK w Targanicach
III MIEJSCE:
Tymoteusz Izbiński – ZSS w Roczynach
WYRÓŻNIENIA
Igor Bury -  WDK w Targanicach
Karolina Szczur – MDK Andrychów
Helena Króliczek  – MDK Andrychów
Liliana Danko – MDK Andrychów

II  grupa - uczniowie klas I - III  szkoły podstawowej


I MIEJSCE 
Monika Pająk – Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie
II MIEJSCE
Piotr Bryzek – ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
Kaja Home l – WDK Targanice
III MIEJSCE
Weronika Wróbel – SP nr 2 w Andrychowie
Judyta Zielińska – Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie
WYRÓŻNIENIA
Krzysztof Ogórek – WDK Targanice
Krystian Bury – WDK Targanice
Kinga Komendera – SP nr 2 w Andrychowie
Zuzanna Fryt – SP nr 2 w Andrychowie
Martyna Kukuła – Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie

III grupa -uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej

I MIEJSCE
Magdalena Napora - SP nr 4 w Andrychowie
Miłosz Rajda – WDK w Sułkowicach-Łęgu
II MIEJSCE
Aleksandra Gromotka – SP nr 4 w Andrychowie
III MIEJSCE
Wiktoria Bizoń – WDK w Targanicach
Zofia Górny – SP nr 4 w Andrychowie
WYRÓŻNIENIA
Martyna Pluszczew – SP nr 2 w Andrychowie
Maria Skrzypiec – WDK w Targanicach

IV grupa - młodzież ze szkół gimnazjalnych

I MIEJSCE
Paulina Smolec – WDK w Zagórniku
II MIEJSCE
Mariusz Panek – WDK w Sułkowicach-Łęgu
III MIEJSCE
Zuzanna Mazgaj – ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie

W kategorii Mała forma dramatyczna (skecz, kabaret):

I MIEJSCE
Misie: Roman Kowaliczek, Adrian Socała, Kalina Trojanowska, Laura Golda, Milena Sordyl, Justyna Paleczny – Przedszkole nr 3 w Andrychowie
II MIEJSCE
Przedszkolaki z Inwałdzkiej Paki: Zuzanna Piekarczyk, Gabriel Pająk, Emilia Drabczyk, Wiktor Witkowski – ZSS w Inwałdzie
III MIEJSCE
Rymowanki: Karolina Szczur, Liliana Danko, Helena Króliczek - MDK Andrychów
WYRÓŻNIENIE
Grupa z OPP Andrychów: Martyna Mirowicz, Iwona Smolec, Julia Talar, Weronika Marczyńska, Aleksandra Gromotka