Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Ksiądz Kazimierz Sowa był gościem cyklu Andrychowski Wagabunda. W poniedziałek 26 października w Studyjnym Kinie Świadomego Widza opowiadał o polskich misjonarzach, o których napisał książkę „Szaleńcy Pana Boga”.

Jeszcze pracując dla telewizji religia.tv ks. Sowa odwiedził misjonarzy na całym na całym świecie: od Indonezji, przez Syberię i Afrykę, aż po samą Amazonię. W telewizji pojawiały się filmy o tym samym tytule – 28 odcinków było jednym z kluczowych programów religia.tv. Każdy z filmów cyklu jest portretem polskiego misjonarza, przedstawia świat w którym żyje i problemy, z którymi styka się na co dzień w swojej działalności.Ogółem na misjach przebywa ponad dwa tys. Polskich misjonarzy. Tytułowi „szaleńcy Pana Boga” to kobiety i mężczyźni, świeccy i duchowni. Zaangażowani w sprawę, próbują pomóc lokalnym społecznościom – ratują Indian gdzieś na dzikiej granicy Boliwii i Paragwaju, budują przedszkola i edukują w ubogim Sudanie, tworzą ośrodki pomocy dla osób zarażonych wirusem HIV. - To ludzie ogromnej wiary w człowieka. Obcy, którzy musieli przekonać do siebie społeczność, zdobyć ich zaufanie – opowiadał ks. Kazimierz Sowa.Ks. Kazimierz Sowa  jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą, Wprost, Tygodnikiem Powszechnym. W latach 2001-2005 był szefem Radia Plus, a w 2007 roku w Grupie ITI stworzył kanał tematyczny Religia.tv. Jest stałym komentatorem w TVN24, TVN 24 Biznes i Świat prowadzi program „Piąta strona świata”.

Źródło:www.nowiny.andrychow.eu