Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Mazurki, krakowiaki i kujawiak; tańce i śpiewy - Miejski Dom Kultury ogarnął dziś „folkowy” szał. Wszystko za sprawą Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów, który hucznie obchodził osiemnastkę. Gościnnie na scenie przy Szewskiej 7 wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Kotlina”.

Zespół Andrychów skupia pasjonatów tradycji, ludowej muzyki i tańca. Powstał w 1997 roku, więc dziś – jak zgodnie twierdzą wszyscy członkowie – osiągnął pełnoletniość. Działający przy Centrum Kultury i Wypoczynku zespół, ciągle wzbogaca swój repertuar. Lokalni miłośnicy tradycji ludowej występowali już za granicą: w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Łotwie. Są stałym gościem m.in. Festiwalu Kultury Beskidzkiej. Opiekę artystyczną sprawują: choreograf Urszula Wiśniowska i kierownik muzyczny Leon Majkut.

W sobotnim wydarzeniu 17 października 2015 r. wzięły udział rodziny członków zespołu, ich sympatycy, a także przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Tomaszem Żakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Andrychowie na czele.

Źródło:www.nowiny.andrychow.eu