Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

WspółpracaDo 12.12 (w godzinach otwarcia placówki)

„PO KUJAWACH I POMORZU”

Wystawa zdjęć Jerzego Panka – artysty fotografa należącego do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY w Andrychowie. Ekspozycja przedstawia krajobrazy, pejzaże, zabytki architektury i budownictwa, a także obiekty sakralne w Kruszwicy, Toruniu, Inowrocławiu, Ciechocinku, Licheniu i okolicach.

JERZY PANEK

Urodzony w 1955 r. w Wieprzu k/Andrychowa. Aktualnie mieszkaniec Targanic. Fotografią zaczął interesować się będąc jeszcze w szkole podstawowej. Poprzez swoją pasję – w latach 70-ych – zapisał się do Koła Fotograficznego przy Zakładowym Domu Kultury AZPB w Andrychowie. Po uzyskaniu uprawnień instruktorskich prowadził koła fotograficzne w WDK w Sułkowicach-Łęgu, ZSW oraz ZDK przy AZPB w Andrychowie.

W miarę upływu czasu, poznając arkana fotografii, zaczął interesować się także kamerą filmową. Pierwszymi krokami, jako kamerzysta, było utrwalenie wydarzeń kulturalnych, czyli wystawianych baśni i bajek przez Teatrzyk „BAJ-Baj”, sztuk i montaży wystawianych przez Zespół Dramatyczny. Następnie po wstąpieniu do Grupy Twórców MY rejestruje wszystkie plenery malarskie od roku 1973. Aktualnie wszystkie obrazy utrwala na taśmach video pokazując piękno krajobrazów i pracę twórców. Oprócz rejestracji działalności lokalnych artystów bierze udział w konkursach i wystawach fotograficznych.

Prowadzi również działalność gospodarczą z zakresu fotografii i videorejestracji.

W 2013 roku odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

/źródło: www.grupamy.art.pl/jerzy-panek/

Wstęp wolny. Zapraszamy.

1.12 (niedziela) godz. 17.00 – 18.00

CZARODZIEJSKI ŚWIAT CYRKU

Przedstawienie dla dzieci pt. „Czarodziejski świat cyrku” w wykonaniu Agencji Artystycznej Holidey ze Skierniewic – spektakl zawiera wiele elementów akrobatyki cyrkowej, pokaz przy użyciu hula-hop, sztuczki magiczne oraz show w wykonaniu małych króliczków. Zapraszamy!

Wstęp: 15 zł. Szczegółowe informacje: WDK w Targanicach.

6.12 (piątek) godz. 9.00

XXVII KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ IM. JANA FUJAWY

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XXVII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. Jana Fujawy. Konkurs organizowany jest rokrocznie i gromadzi bardzo dużą liczbę uczestników oraz widzów. Część konkursowa przeprowadzona będzie w czterech grupach wiekowych: I grupa – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy „0”, II grupa – klasy I-III szkół podstawowych, III grupa – klasy IV-VI szkół podstawowych oraz IV grupa – klasy VII-VIII szkół podstawowych. Przesłuchania konkursowe dla grup wiekowych I i II rozpoczną się 6 grudnia 2019 r. o godz. 9.00, natomiast dla grup wiekowych III i IV o godz. 11.30 w sali widowiskowej WDK w Targanicach. Rozstrzygnięcie Konkursu 8 grudnia 2019 r. o godz. 16.30.

Zapraszamy do udziału! „Regulamin Konkursu”, „Karta zgłoszenia” wraz ze „Zgodą na wykorzystanie wizerunku dziecka uczestniczącego w Konkursie” dostępne: w WDK w Targanicach, w Sekretariacie CKiW w Andrychowie lub do pobrania na: www.kultura.andrychow.eu/pikon

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 grudnia 2019 r. Szczegółowe informacje: WDK w Targanicach, ul. Floriańska 2, tel.: 33 875 12 25, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KARTA ZGLOSZENIA i ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

REGULAMIN

8.12 (niedziela) godz. 16.30

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORAZ KONCERT LAUREATÓW XXVII KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI RELIGIJNEJ IM. JANA FUJAWY

Uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień XXVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. Jana Fujawy będzie miało miejsce podczas Koncertu Laureatów, gdzie nagrodzeni zaprezentują się we wcześniej przygotowanym montażu słowno-muzycznym. Uroczystość uświetni również recital ANNY MYSŁAJEK – wokalistki i autorki tekstów, laureatki wielu Festiwali Piosenek Poetyckich i Autorskich, założycielki zespołów: Anna Mysłajek & Oshalala czy Mono Lizy. Od 2011 – 2015 frontmanki bielskiej formacji Buenos Agres. Jej obecny autorski projekt solowy to mieszanka melodyjnego pop rocka z elementami funku i soulu. Na scenie towarzyszyć jej będzie Sebastian Adamczewski (gitara). Koncert Laureatów poprowadzą: Lucyna Migdałek z CKiW w Andrychowie oraz Rafał Fujawa – wnuk patrona Konkursu, aktor zespołu teatralnego z Targanic – Jasełka, Gość Oczekiwany.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

12.12 (czwartek) godz. 9.30

XVI PRZEGLĄD KOLĘD EUROPEJSKICH

Przegląd adresowany do uczniów szkół podstawowych. Przybliża świąteczne zwyczaje i tradycje krajów europejskich. Organizator: ZSS w Targanicach.

 

31.12 (wtorek) godz. 19.00

SYLWESTER 2019/2020

Zabawa taneczna organizowana przez LKS Halniak w Targanicach. Zagra zespół muzyczny „Nie Ma Sprawy”. Szczegółowe informacje pod nr tel. 504 017 014.