Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca 

27 – 31 stycznia 2020 r. | dla dzieci w wieku 7 – 10 lat

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 10 lat do uczestnictwa w szeregu zajęć prowadzonych w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie podczas ferii zimowych. Warsztaty odbywać się będą codziennie od 27 do 31 stycznia, w godzinach od 10.00 do 14.00 (z wyjątkiem dnia, w którym jest wycieczka).

27 stycznia (poniedziałek) godz. 10.00 – 14.00

MAGNESIAKI

- zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solnej (tworzenie magnesów)
- zabawy ruchowe

28 stycznia (wtorek) godz. 10.00 – 14.00

CIASTECZKOWY POTWÓR

- gry i zabawy
- zgadnij co to? (zabawa w odgadywanie smaków)
- pieczenie i dekorowanie ciasteczek
- kalambury

 

29 stycznia (środa) godz. 10.00 – 14.00

RUCH TO ZDROWIE

- zabawy ruchowe, zawody sportowe
- seans bajkowy w Kinie Studyjnym Świadomego Widza w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie
- zajęcia plastyczne (szklana kula śnieżna)

30 stycznia (czwartek)

ZA GÓRAMI, ZA LASAMI

- wycieczka do Parku Trampolin GOjump w Bielsku-Białej

31 stycznia (piątek) godz. 10.00 – 14.00

W KRAINIE BAŚNI

- bal przebierańców dla najmłodszych
- gry i zabawy

Koszt (5 dni): 120 zł / os.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Zapisy przyjmowane są do 21 stycznia 2020 r.
Szczegółowe informacje, zapisy, opłaty:

MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, w godz. 8.00 – 20.00.
Tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

 

Do 14.01 (w godzinach otwarcia placówki)

DOROCZNA POPLENEROWA WYSTAWA MALARSTWA, RZEŹBY, INTARSJI, GRAFIKI I HAFTU STOWARZYSZENIA GRUPA TWÓRCÓW MY

Wstęp wolny. Zapraszamy!

12.01 (niedziela)

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY | Wiatr z żagle! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza! Finał WOŚP 2020 w Andrychowie będzie wyjątkowy!

Podczas 28. Finału WOŚP w Andrychowie oraz całej gminie spotkacie wolontariuszy z puszkami! Ale ten finał, to nie będzie tylko zbiórka – w andrychowskim MDK odbędą się koncerty i licytacje orkiestrowych gadżetów a nasi animatorzy umalują dziecięce buzie!

Od kilku lat z różnych środowisk padało pytanie „Dlaczego podczas kolejnych finałów ogólnopolskiej WOŚP w Andrychowie nie ma koncertów, jak kiedyś?” Wzięliśmy pod uwagę Wasze liczne głosy i przyszłoroczny finał WOŚP w Andrychowie będzie koncertowy! Nie zawiedźcie zatem i bądźcie z nami w tym dniu – razem możemy więcej! Kto wie? – może na stałe powrócimy do koncertów w ramach finałów WOŚP... To zależy od Was! 12 stycznia 2020 r. koniecznie przyjdźcie i zobaczcie jak działa andrychowski sztab nr 310 – MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7!

Koncertowy program 28. Finału WOŚP w Andrychowie:

godz. 16.00 | THE ORNITHOLOGY

godz. 17.30 | AKURAT

godz. 19.00 | HAMARTIA

Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje orkiestrowych gadżetów.

Wstęp na koncerty = datek do puszki WOŚP

Cel 28. Finału WOŚP – „Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. (…)” /źródło: www.wosp.org.pl/

Zapraszamy!

ZESPÓŁ THE ORNITHOLOGY

To młody zespół grający szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Wpłynęli na nich wielcy jazzmani dwudziestego wieku: Chet Baker, Charlie Parker czy Krzysztof Komeda, ale także scena yassowa: Miłość, Łoskot i NRD.

Członkowie zespołu:

Kacper Bryzek – saksofon

Mikołaj Kosowski – fortepian

Jan Gałosz – gitara

Bartłomiej Brózda – kontrabas

Wojciech Kosek – perkusja

Jakub Gębala – perkusjonalia

ZESPÓŁ AKURAT

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony – lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie cover-bandy grające na imprezach i weselach jak „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).

MAŁYMI KROCZKAMI...

AKURAT jest jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach. Wielokrotnie występował także w Wielkiej Brytanii i Irlandii a także w Norwegii, Danii, Niemczech i Austrii, nie tylko dla Polonii.

PRACA U PODSTAW

Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył trzykrotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w siedmiu europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio.

To wszystko – plus kolejne udane płyty: Prowincja, Fantasmagorie, Optymistyka, Człowiek, Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa, Nowy Lepszy Świat, z której pochodzi przebój „Przed Snem” – sprawiło, że AKURAT ze swoim energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

NOWY LEPSZY ŚWIAT

W 2016 r., po czterech latach milczenia, zespół Akurat pokazał światu swoje najnowsze dzieło: płytę Nowy Lepszy Świat.

I trzeba przyznać, że jest to prawdziwe „wejście smoka”!

Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów. To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.

Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny.

Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. Czy świat faktycznie jest lepszy? Przekonaj się sam(a)!

Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda – to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką. (źródło: zespół AKURAT)

ZESPÓŁ HAMARTIA

Wadowicka kapela grająca muzykę w klimatach rock/metalu progresywnego.

Członkowie zespołu:

Jakub Rajda – gitara prowadząca

Dawid Mrajca – gitara solowa

Magda Piegza – wokal

Jakub Wyrwa – bas

Łukasz Piegza – perkusja

Biografia

Zespół Hamartia powstał w 2003 roku. Grupę założyli gitarzyści Jakub Rajda i Jakub Wyrwa oraz basista Kamil Brudny. Po eksperymentalnych próbach z różnymi perkusistami ostatecznie do ekipy dołączył Łukasz Piegza oraz klawiszowiec Michał Rzeczycki, który równocześnie został wokalistą. Eksperymenty muzyczne z różnymi stylami zaowocowały pierwszymi koncertami.

W połowie 2004 roku w wyniku odmiennych zdań i upodobań muzycznych z zespołem rozstał się Michał Rzeczycki. Grupa idzie w kierunku Metalu (pokroju Sepultury) a rolę wokalisty przejął gitarzysta Jakub Rajda. W latach 2004 – 2005 kapela często koncertuje. W 2006 r. przygodę muzyczną kończy basista Kamil, a po długich poszukiwaniach jego miejsce zajmuje Katarzyna "Mrówka" Mrajca. W tym składzie zespół grał do 2011 r.

W latach 2011 – 2012 po raz kolejny trwają poszukiwania basisty, niestety bez skutku. Zespół zawiesił działalność.

Reaktywacja nastąpiła w 2018 roku. Trzon osobowy zespołu pozostaje taki jak wcześniej, ale gitarzysta Jakub Wyrwa zakochał się w basie, co wyszło na dobre dla grupy. Pojawiło się pytanie o drugiego gitarzystę... W sierpniu 2018 r. do zespołu dołączył gitarzysta Dawid Mrajca... no i pozostała kwestia wokalu. W lutym 2019 nasze szeregi zasila wokalistka Magda Piegza. Zespół dojrzewa i zainspirowany różnymi nurtami muzycznymi tworzy całkowicie nowy materiał w stylu Rock/Progressive Metal. (źródło: zespół Hamartia FB)

17.01 (piątek) godz. 17.00

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH | „NAJŚMIESZNIEJSZY”

Kto jest najśmieszniejszy w Polsce? Kabaret Skeczów Męczących w swoim nowym programie nie pozostawia złudzeń. „Najśmieszniejszy” to niemal dwugodzinne spotkanie z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez Was świata humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą Was do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o naszej codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata.

Organizator: ESKANDER. Ceny biletów: 70 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 18), 60 zł (balkon). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl, www.kabaretowebilety.pl

24.01 (piątek) godz. 18.00

OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA SURREALISTYCZNEGO | KRZYSZTOF WACIĘGA

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na uroczyste otwarcie wystawy Malarstwa Surrealistycznego autorstwa Krzysztofa Wacięgi.

Wstęp wolny!

KRZYSZTOF WACIĘGA | O sobie:

Urodziłem się w 1959 r., w 1980 r. ukończyłem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Szereg lat pracowałem jako animator w Bielskich Studiach Filmów Rysunkowych. Zajmowałem się także tworzeniem rzeźb dla parków rozrywki w Polsce i poza jej granicami (Niemcy). Rzeźby te były różnych rozmiarów od 1 do 35 metrów, do największych zaliczyć mogę postać Guliwera. Przedstawiały one głównie postaci bajkowe, np. „Kraina bajkowa” w Rybniku Kamień.

Co do mojej twórczości malarskiej, w pierwszych latach po szkole była realistyczna. Od kilku lat zacząłem malować surrealizm i fantasy. Wszystkie prace na stronie – www.krzysztofwaciega.pl – są na sprzedaż. Wykonuję również na zamówienie kopie obrazów.

23.01 (czwartek) ok. godz. 19.00 (po Mszy Św. o godz. 18.00)

KOLĘDY POSPIESZALSKICH | KONCERT KOLĘD

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wraz z Parafią pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie zapraszają na Koncert Kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich! Koncert odbędzie się 23 stycznia 2020 r. w Kościele Św. Stanisława BM w Andrychowie ok. godz. 19.00 (po Mszy Św. o godz. 18.00).

Wstęp wolny! Zapraszamy!

KOLĘDY POSPIESZALSKICH – dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę złożoną z 15 osób o tym samym nazwisku. Kiedy w 1991 r., bracia Jan, Karol, Marcin i Mateusz, nagrali pierwszą płytę z kolędami, kilku muzyków obecnej orkiestry nie było jeszcze na świecie. Program z tego albumu zarejestrowała TVP, a kolędy ich weszły na stałe do repertuaru rozgłośni radiowych.

Pospieszalscy to znana marka na polskiej scenie muzycznej. Realizują własne projekty, od jazzu przez folk do muzyki poważnej. Komponują dla innych wykonawców, tworzą muzykę filmową, aranżacje i orkiestracje widowisk muzycznych. Większość opanowała grę na kilku instrumentach, umożliwia to spektakularne zmiany sytuacji na scenie i bogate aranżacje, od brzmień klasycznych (fortepian, kwartet smyczkowy, instrumenty dęte drewniane) do monumentalnych big-bandowych aranżacji wzbogaconych nowoczesną elektroniką. W programie pojawiają się też utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Mazurkowe, ludowe stylizacje, zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina, czy Szymanowskiego. Jest też taniec, chór a’capella i orkiestra dęta. Autorskie aranżacje są okazją do wirtuozerskich popisów solowych.

Pospieszalscy pokazują, że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina. Koncert jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić uniwersalne treści.

W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania.

Zespół koncertował ostatnio w Paryżu, Layonie, Londynie, Brukseli, Hanowerze, Wiedniu, w krajach bałtyckich oraz na Ukrainie i Białorusi.

Pospieszalscy:

Basia – skrzypce, śpiew (studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku)

Lidia – śpiew, bębenek (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach)

Natalia (Rzeźniak-Pospieszalska) – flet, śpiew (absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej)

Paulina (Pola) – flet, śpiew

Barbara Ewa – fortepian, śpiew (dyplomantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie Janusza Olejniczaka)

Franek – kontrabas, gitara basowa, śpiew (absolwent konserwatorium w Kopenhadze i w Katowicach)

Janek – gitara, kontrabas, śpiew (ex Czerwone Gitary)

Karol – gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew (lider orkiestr dętych: Gidle, Pławno)

Łukasz – fortepian, klawisze, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu)

Marcin – skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew (aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach)

Mateusz – saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, klawisze, śpiew, (aranżer)

Marek – saksofon, klarnet, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Kwintet Wojciecha Mazolewskiego)

Mikołaj – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie)

Nikodem – perkusja, śpiew

Szczepan – trąbka, śpiew

Organizatorzy:

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Wspierają nas:

PHU ALIMAR Marek Gumoś

Patroni medialni:

miesięcznik Nowiny Andrychowskie

Radio Andrychów

www.radioandrychow.pl

portal i gazeta mamNewsa.pl

Małopolska Kronika Beskidzka

portal powiatlive.pl

miesięcznik Wiadomości Powiatowe

portal Wadowice24.pl

 

 

Do 1.03 (w godzinach otwarcia)

WYSTAWA MALARSTWA SURREALISTYCZNEGO KRZYSZTOFA WACIĘGI

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na wystawę Malarstwa Surrealistycznego autorstwa Krzysztofa Wacięgi.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Więcej na: www.kultura.andrychow.eu, www.facebook.com/kulturaandrychow

 

 

9.02 (niedziela) godz. 18.00

WIELKA GALA WIEDEŃSKA – TRZECH TENORÓW I DIVA | XXV WIECZÓR AUSTRIACKI

Zapraszamy serdecznie na Wielką Galę Wiedeńską, podczas której grupa tenorowa THREE TENOR'S wykona w asyście ROYAL ORCHESTRY – pod dyr maestro O. Dragana – największe światowe przeboje oraz arie operowe, operetkowe i musicalowe. W programie znajdą się najpiękniejsze utwory z repertuaru Andrea Bocelli, The Canadian Tenors i grupy wokalnej Il Divo. Na scenie grupie towarzyszyć będzie Diva – IRINA LANOVA, solistka Opery Lwowskiej.

Koncert trzech tenorów ma swój początek w 1990 roku w rzymskich termach Karakalli, gdzie maestro Pavarotti, Carreras i Domingo wystąpili przed kilkutysięczną publicznością i nagrali najlepiej sprzedający się koncert muzyki klasycznej wszech czasów.

Grupa tenorowa Three Tenor's złożona jest z solistów Opery Lwowskiej, którzy na co dzień współpracują ze sobą. Obdarzeni niebywale pięknymi głosami, zwycięzcy wielu konkursów wokalnych, pracują z Narodową Operą w Kijowie, Pradze, Wiedniu oraz Berlinie.

W jej skład wchodzą:

Igor Kuzmych – tenor
Olek Lanovyi – tenor
Mykola Kuzmych – tenor
Diva – Irina Lanova – niebywale uzdolniona, obdarzona sopranem lirycznym koloraturowym, solistka Opery Lwowskiej.

Największe światowe hity w wykonaniu grupy trzech tenorów i niezwykle pięknej sopranistki koloraturowej porwą i rozgrzeją do czerwoności nawet najbardziej wymagającą publiczność. Soliści zaprezentują potęgę oraz kunszt wokalny. Tenorzy, jako jedyni na rynku, łączą w sobie klasykę oraz rozrywkę.

PRODUCENTEM PROGRAMU JEST ZNANA ŚWIATOWEJ PUBLICZNOŚCI LIDIA TARGOWSKA – PRODUCENT, ARANGER, MANAGER SZTUKI, FUNDATOR I ZAŁOŻYCIEL MORNINGSTAR MUSIC COMPANY.

/Źródło: MMA/

Ceny biletów:
80 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 10),
70 zł (sala widowiskowa, rząd 11 – 18, balkon).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

 

 

15.02 (sobota) godz. 18.00 – 24.00

WALENTYNKOWA POTAŃCÓWKA Z PRZYTUPEM!

Zabierz ze sobą kierpce, kapelusz lub korale... nie wstydź się folkloru wcale!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na tradycyjną potańcówkę przy „żywych” instrumentach. Przygrywać będą: kapela Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”, Zespół Regionalny „Ziemia Suska” oraz inni co godają, że... dadzą radę grać! :)

Cena biletu: 35 zł (w cenie biletu: swojskie przekąski, ciepła kolacja, kawa i herbata).

Rezerwacje i sprzedaż biletów:

MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bądź na bieżąco: www.kultura.andrychow.eu, www.facebook.com/kulturaandrychow

9.02.2020 r. (niedziela) godz. 18.00 | MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7

 

Czytaj więcej...