Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

6.03 (piątek) godz. 18.00

UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY „MODLITWA W DREWNIE” PREZENTUJĄCEJ RZEŹBY BOLESŁAWA ŚCIGI

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Modlitwa w drewnie” prezentującej rzeźby autorstwa Bolesława Ścigi.

Wstęp wolny! Zapraszamy! Ekspozycja prac potrwa do 11 kwietnia 2020 r.

BOLESŁAW ŚCIGA (ur. w 1961 roku w Wadowicach) mieszka u podnóża Beskidu Małego, w Andrychowie. Należy do rzadkiej grupy samorodków twórczych. Posiada olbrzymi potencjał artystyczny, doskonały warsztat i brak jakiejkolwiek maniery artystycznej. Nie uznaje innych narzędzi poza dłutem. Niezależny i wspaniały rzeźbiarz, którego prace znajdują się w wielu uznanych kolekcjach sztuki. Prace wykonuje tylko w drewnie.

Kurator wystawy: Zbigniew Micherdziński. Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowicach. Prace prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji Jerzego Stasickiego, Edwarda Świerkota, ze zbiorów rodziny Ścigów, Joanny i Tadeusza Burych, Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach, Bator Art Gallery w Szczyrku, Grzegorza Bakalarskiego, Michała Michalca i innych.

 

13.03 (piątek) godz. 20.00

Koncert THE OLD FRIENDS BIG BAND - ODWOŁANY

Klub jazzowy 69 prezentuje koncert zespołu THE OLD FRIENDS BIG BAND. Zespół powstał latem 2019 roku. Dyrygent andrychowskiej orkiestry dętej, Łukasz Zaborowski wraz z kilkoma muzykami, z którymi kilkanaście lat temu rozkręcali znany dziś bardzo dobrze miłośnikom muzyki big band’owej „Big Band Małopolski” z Krakowa, postanowili znowu wspólnie pomuzykować. Skład zespołu dopełnili muzycy z Andrychowa i okolic.

Zespół posiada w swoim repertuarze utwory nawiązujące do gatunków pop, rock, funk, latin, groove, ale nie brakuje też swingu. Podczas ich koncertów usłyszeć można m. in. utwory takich znanych wykonawców jak: Herbie Hancock, James Brown, Ray Charles, Michael Jackson, Justin Timberlake, Pharrell Williams, Adele, Bruno Mars, Toto, Stevie Wonder.

Skład zespołu:

Saksofony: Robert Kaczmarczyk, Paweł Balon, Wojciech Odrobina, Robert Barcik

Trąbki: Rafał Walczak, Patryk Zięba, Patryk Mazgaj, Bartłomiej Walczak

Puzony: Łukasz Zaborowski, Zygmunt Walczak, Bartłomiej Balon, Grzegorz Walczak, Michał Koman

Piano: Filip Nowakowski

Bas: Tomasz Walczak

Gitara: Michał Guzdek

Perkusja: Robert Wołoch

Sponsorem koncertu jest: SONNIGER Polska Sp. z o. o. Sp. k. | SONNIGER Polska – europejski dostawca nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń do ogrzewania przemysłowego

Organizator: CKiW w Andrychowie. Ceny biletów: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

Patroni medialni:

Radio Andrychów
www.radioandrychow.pl
Miesięcznik Nowiny Andrychowskie
Portal i gazeta MamNewsa.pl
www.wadowice24.pl
www.wadowiceonline.pl

15.03 (niedziela) godz. 18.00

ANDRZEJ PIASECZNY – KAMERALNIE - IMPREZA ODWOŁANA

Przed Państwem projekt ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych aranżacjach.

Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja Piasecznego, a także wyselekcjonowane przez niego jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.

Serdecznie zapraszamy na to specjalne, muzyczne wydarzenie!

Organizator: MAESTROVIP. Ceny biletów: 149 zł; 129 zł; 109 zł; 99 zł. Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl

 

21.03 (sobota) godz. 17.30

KABARET POD WYRWIGROSZEM w programie jubileuszowym – 25 lat razem!

IMPREZA ODWOŁANA

Kabaret pod Wyrwigroszem ma 25 lat! Z tej okazji wyrusza w wielką trasę koncertową po Polsce i zagranicy. W dwugodzinnym programie przypomniane zostaną widowni najlepsze skecze, monologi i piosenki. A nazbierało się ich trochę! Na scenie pojawią się również – dawno niewidziana, legendarna wręcz – Rodzina Kresowiaków, ponadto postaci znane z kupowania meczu, Wietnamczycy handlujący mózgami, amatorzy tanich linii lotniczych oraz telemarketingowi domokrążcy. Tego wieczoru z pewnością nie zabraknie przebojowych piosenek, których przez lata działalności Kabaret pod Wyrwigroszem wylansował bardzo wiele.

Ponieważ artyści wyznają zasadę, że „ćwiartka to mało”, program jubileuszowy jest niejako pomostem pomiędzy pierwszą „dwudziestką piątką”, a kolejnymi... :)

Organizator: Kreator. Ceny biletów: 70 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 18, balkon). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.biletowakasa.pl, www.biletynakabarety.pl

 

27.03 (piątek) godz. 10.00 – 14.00

POWIATOWE TARGI PRACY

Postaw na rozwój zawodowy – weź udział w Powiatowych Targach Pracy!

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w Powiatowych Targach Pracy, które odbędą się 27 marca (piątek) w godz. od 10.00 do 14.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, przy   ul. Szewskiej 7. Honorowy patronat nad imprezą objęli Starosta Wadowicki – Eugeniusz Kurdas oraz Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.

Celem przedsięwzięcia jest:

– umożliwienie osobom bezrobotnym oraz poszukującym pracy bezpośredniego spotkania z pracodawcami, zapoznanie się z oczekiwaniami i wymogami obecnego rynku pracy, uzyskania informacji odnośnie możliwości podnoszenia i aktualizacji kwalifikacji zawodowych oraz samozatrudnienia,

– umożliwienie pracodawcom dotarcia do szerokiego grona potencjalnych pracowników i klientów, przedstawienia profilu działalności firmy, uzyskania informacji o możliwościach wspomagania przekwalifikowania lub aktualizacji wiedzy i umiejętności osób zatrudnionych, uzyskania informacji o możliwości zatrudnienia cudzoziemców,

– wsparcie młodzieży poszukującej pracy w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej.

W ramach Powiatowych Targów Pracy odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, podczas którego zostaną omówione możliwości dofinansowania kształcenia ustawicznego dla pracodawców i pracowników oraz spotkanie z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy, Placówki Straży Granicznej w Zakopanem oraz Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Podczas spotkania zostanie omówiona problematyka związana z legalnym zatrudnieniem cudzoziemców.

Udział w Targach jest BEZPŁATNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!

Więcej informacji: Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach, ul. Mickiewicza 27, tel. 33 873 71 00 wew. 121; fax. 33 873 71 00 wew. 132 lub 33 875 98 68 wew. 135, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

27.03 (piątek) godz. 18.00 – 20.30

KUBAŃSKI PIĄTEK W MDK! WARSZTATY TANECZNE LATINO Z JOASIĄ SIEJĄ

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z tańcem oraz tych, którzy już tańczą! Gwarantujemy 2,5 godziny świetnej zabawy w gorących rytmach bachata, cha-cha oraz animacje latino.

JOANNA SIEJA o sobie:

Tańczę od dziecka. Zaczynałam w jednym z bielskich domów kultury pod okiem Pani Grażyny Sikory. Taniec był dla mnie zawsze czymś znacznie ważniejszym, niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu. Od zawsze był nie tylko polem rozwoju osobistego, ale także trafnym środkiem wyrazu siebie oraz idealnym sposobem na zachowanie aktywności fizycznej. Był i dalej jest pryzmatem dającym pozytywny obraz życia i sposobem na nieustanne aplikowanie sobie kolejnych dawek endorfin do krwi. (...)

Nie ukrywam, że po drodze miałam też ogromne szczęście, bo trafiłam na instruktorów, którzy swoją pasją do tańca i profesjonalizmem w nauczaniu wybranych technik tanecznych wpłynęli na moje postrzeganie sztuki, jaką jest taniec. (...)

Przede wszystkim specjalizuję się i też w dalszym ciągu staram się nieustannie rozwijać w stylach kubańskich. Zaczęłam od salsy kubańskiej, potem zostałam wprowadzona w ogrom tanecznego aspektu kultury afrokubańskiej. Rumba, son, afro, cha-cha, reggaeton... Zakres tańców afrokubańskich jest tak szeroki, że tajniki technik, rytmiki i genezy każdego z tych odłamów można poznawać przez kolejne długie lata.

Ze wszystkich stylów przeplatających się z kulturą kubańską, największą radość zawsze sprawiał mi Reggaeton. Narodził się w Puerto Rico, ale stopniowo rozwijał się również na Kubie. Reggaeton uczony już później przez zeuropeizowanych kubańskich instruktorów, ma dużo ciekawszą i bardziej rozbudowaną formę. Coraz więcej ludzi chce się nauczyć tańczyć w tym stylu, co tym bardziej zachęca mnie do pracy nad propagowaniem Reggaetonu w Polsce.

Ponadto bardzo lubię prowadzić zajęcia z kobiecych stylingów. Lubię przekazywać dziewczynom wiedzę, o tym jak się poruszać, by wyglądać na parkiecie powabnie, seksownie i z wdziękiem. Takie zajęcia to nie tylko kurs tańca. (...)

Jestem także współzałożycielką tanecznej grupy eventowej Diamonds, oferującej pokazy podczas eventów i imprez okolicznościowych. Praca w takim zespole również rozwija pod wieloma względami i zakładam tu progres nie tylko na polu artystycznym. (...)

Przy tym wszystkim lubię angażować się w różnego rodzaju projekty artystyczne, gdzie potrzebni są tancerze – w tym np. w pracę przy kręceniu teledysku, pokazy podczas koncertów, itp.

Od 2017 jestem także właścicielem jednego z bielskich studiów tańca: DANCE#LOVEit. Zapraszam do zapoznania się z ofertą studia na www.danceloveit.pl.

źródło: www.asiasieja.pl

Cena: 25 zł – dorośli. Organizatorzy: GRUPA ART GO Rafał Harat oraz CKiW w Andrychowie – Miejski Dom Kultury w Andrychowie.

Szczegółowe informacje: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, godz. 8.00 – 20.00,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. |

Bądź na bieżąco: www.kultura.andrychow.eu, www.facebook.com/kulturaandrychow, www.instagram.com/kulturaandrychow