Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca

malopolskaonline

noclegowo

2.12 (niedziela) godz. 10.00

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Organizator: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie

 

4.12 (wtorek) godz. 17.00

Spektakl baletowy „Królewna Śnieżka”

 

 

Spektakl na motywach baśni Braci Grimm w wykonaniu Royal Lviv Ballet – Artyści i Luminarze Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premierа”.

 

Pewnego razu, podczas srogiej zimy, kiedy sypały się płatki śniegu jak pierze z rozprutej pierzyny, siedziała królowa przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła. Tak szyjąc i patrząc na śnieg ukłuła się w palec i trzy krople krwi upadły w śnieg. A ponieważ czerwona krew cudnie wyglądała na białym śniegu, królowa pomyślała sobie: „Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban”. Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.

Spektakl w wykonaniu Royal Lviv Ballet to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

Niezwykła i wzruszająca opowieść, za sprawą błyszczących na scenie Artystów i Luminarzy Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premierа”. Piękne kostiumy, scenografia i mistrzowskie wykonanie od zawsze porywa i zachwyca widzów na całym świecie.

 

Główny Sponsor

ABS Bank Spółdzielczy

 

Ceny biletów: 60 zł (sala widowiskowa, rząd I – X),

50 zł (sala widowiskowa, rząd XI – XVIII, balkon).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,

tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl

 

 

31.12 (poniedziałek) godz. 20.00

Sylwester 2018/2019

 

 

„Bujamy w obłokach”. Zapraszamy serdecznie na zabawę sylwestrową, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Oferujemy taniec w chmurach (dosłownie i w przenośni☺) przy rytmach muzyki zespołu BLACK JACK, który wystąpi wraz z sekcją dętą. Zapewniamy trzy ciepłe dania, deser, zimną płytę, ciepłe i zimne napoje. W cenie również jeden szampan na 4 osoby. Alkohol we własnym zakresie.

 

Cena biletu: 185 zł od osoby.

Sprzedaż biletów i rezerwacje: MDK w Andrychowie,

ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

 

19.01 (sobota) godz. 18.00

HALINA KUNICKA w towarzystwie JERZEGO DERFLA

Jerzy Derfel – przy fortepianie

Andrzej Kurdziel – zapowiedź koncertu

 

 

HALINA KUNICKA

 

Polska piosenkarka urodzona we Lwowie. Jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat ta popularność się utrzymuje. Trzy Złote Płyty oraz 14 albumów płytowych sprzedanych w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy potwierdzają ogromne zainteresowanie słuchaczy jej osobą. Już ponad 3000 razy występowała w Polsce ze swym recitalem. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”. Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej: Wojciech Młynarski (m. in.: „Zabłyśnie dzień gdy uda nam się wszystko”, „Niby jest źle a jednak fantastycznie”, „12 godzin z życia kobiety”, „Szczęście”, „Niepokój”, „Uśmiecham się”), Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami.

4 lutego 2015 r. ukazała się książka „Świat nie jest taki zły” – rozmowa Haliny Kunickiej z dziennikarką TVP o karierze, życiu prywatnym oraz wielu nieznanych dotąd historiach.

14 czerwca 2018 r. Halina Kunicka otrzymała Złoty Mikrofon na 52. KFPP w Opolu.

 

JERZY DERFEL

 

Kompozytor, pianista, aranżer. Studiował w PWSM w Warszawie w klasie fortepianu Ryszarda Baksta (1960 – 1965). Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, musicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Wiele lat współpracował jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego. Jest kompozytorem:

– opery pt. „Nędzy uszczęśliwionej epilog” (libretto Wojciech Młynarski);

– musicali „Majcher Lady”, „Klub kawalerów”, „Wesołego powszechnego dnia”, „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”, „Kandyd”, „Klub Pickwicka”, „Kubuś fatalista i jego pan”, „Damy i huzary”;

– muzyki do spektakli Stanisława Tyma „Kochany panie Ionesco” i „Poczta się nie myli”;

– piosenek dla kabaretów Szpak, Dudek;

– muzyki do TV programów „Gallux Show” i „Kabareciku Olgi Lipińskiej”;

– muzyki do spektakli teatralnych „Siódme nie kradnij”, „Gwałtu co się dzieje”, „Niebieski piesek”;

– muzyki do spektakli teatrów lalkowych „Przygody Puncka”, „Zielona gęś”, „Przygody Misia Tymoteusza”, „Zaklęta studnia”, „Sześć małych pingwinów”, „Przygody Smoka Bonawentury”;

– muzyki do filmów fabularnych „Bez znieczulenia” (reż. Andrzej Wajda), „Droga” (reż. Sylwester Chęciński), „Miś”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (reż. Stanisław Bareja), „Tajemnica starego ogrodu” (reż. Julian Dziedzina), „Pięć dni z życia emeryta” (reż. Edward Dziewoński);

–około dwustu piosenek do tekstów Ireneusza Iredyńskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

 

Ceny biletów: 25 zł (sala widowiskowa, balkon).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,

tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

 

 

26.01 (sobota) godz. 16.00

„To się nadaje do kabaretu” – Kabaret SMILE!

 

 

W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE. Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”.

 

Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie RTV, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”.

Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl „na żywo”.

 

Ceny biletów: 70 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 16),

60 zł (sala widowiskowa, rząd 17 – 18, balkon).

 

Sprzedaż biletów: Miejski Dom Kultury w Andrychowie,

ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918 lub 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.biletowakasa.pl