biletna

 

 

 

Kino Świadomego Widza

 

Mecenasi Kultury

Partnerzy

Newsletter

Współpraca

malopolskaonline

5.05 (piątek) godz. 19.00

Koncert: TRIO IMMERSIO (Austria) – „Trzy wieki wielokulturowej tradycji muzycznej Wiednia”

 

20.05 (sobota) godz. 16.00 – 19.00

MARATON TANECZNY ZUMBY – 4 URODZINY SALSY I ZUMBY CZANIEC

 

Tematem przewodnim urodzinowego Maratonu będą postacie z bajek – smerfy, misie, Pocahontas, wiedźmy, itp. Wszystkie panie (panów również) zachęcamy do założenia baśniowego kostiumu lub jakiegoś dodatku, bajkowego akcentu. Najlepsze przebranie zostanie nagrodzone! Imprezę poprowadzą instruktorzy: Natalia Węgrzyn-Jakimow, Iwona Stec, Paweł Gorzelak oraz Rafał Harat. Organizatorzy: CKiW w Andrychowie – MDK Andrychów oraz Agencja Artystyczna J.S. Wstęp: 20 zł – dorośli, 5 zł – dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych).

 

22.05 (poniedziałek) godz. 18.00

ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA – WŁADYSŁAW GRODECKI

 

WŁADYSŁAW GRODECKI jest jednym z najważniejszych, najpopularniejszych oraz najbardziej zasłużonych podróżników polskich. Choć w ostatnich latach ograniczył swoje wyprawy w różne zakątki świata, to wciąż inspiruje i wspiera młodych, żądnych przygód globtroterów. Do osiągnięć Grodeckiego należy zaliczyć trzy samotne wyprawy dookoła świata oraz 18-miesięczny pobyt na pustyni. Prasa rozpisywała się o jego dwutygodniowym pobycie wśród trędowatych, trzech dniach na bezludnej wyspie i liście gończym, którym był poszukiwany w Pakistanie.

Początkowo zwiedzał świat z biurami podróży – w ten sposób w latach 70. odwiedził Egipt, Indie, Azję Środkową i Koreę. Do końca lat 80. udało mu się zobaczyć właściwie większość krajów orientu, a także kawałek Skandynawii i Europy Środkowej. Jednak jako rasowy obieżyświat w końcu zdecydował się na samodzielną organizację wyjazdów i tak na początku lat 90. zawitał m.in. do Turcji (która zrobiła na nim ogromne wrażenie, zwłaszcza gościnność Turków i polska wioska koło Istambułu) i Portugalii. Dzisiaj znany ze swoich ekstremalnych przygód, nie zawsze wchodził w wyjazdowe „konszachty z diabłem” – przez pewien czas pilotował pielgrzymki do Włoch i Hiszpanii.

 

Skąd u Grodeckiego takie pragnienie ciągłego podróżowania? „To cudowne poczucie wolności! – tłumaczy w tekście na swojej stronie internetowej – Mimo wielu niedogodności i niebezpieczeństw związanych z podróżą, mimo towarzyszącym jej chwilom zwątpienia i strachu przed tym co przyniesie każdy następny dzień, tej potrzeby ciągłych zmian, ciągłego przemieszczania się, dotykania świata zwalczyć się nie da”.

 

Władysław Grodecki osobiście przygotowuje swoje prezentacje na temat własnych wypraw – zgrywa i skanuje slajdy i zdjęcia oraz filmy, przygotowuje teksty i chętnie bierze udział w spotkaniach. Przy tym wszystkim stara się wciąż być wierny swoim „przykazaniom”:

 

1. Być młodym (bez względu na wiek)

2. Mieć marzenia (inne niż np. o emeryturze)

3. Być odważnym i działać z ogromną determinacją

4. Być uczciwym, koleżeńskim, mieć miłe i przyjazne usposobienie

5. Posiadać jak najwięcej umiejętności (nie tylko językowych)

6. Mieć czas, trochę pieniędzy i wielu przyjaciół na świecie

7. Dbać o sprawy „ducha”, zachować dystans do spraw codziennych

8. Przygotować wyprawę

9. Chcieć żyć – czyli opanować sztukę przetrwania

10. Nosić brodę

 

22 kwietnia tego roku na terenie Parku Lotników Polskich w Krakowie została utworzona Aleja Podróżników gdzie swoje zasłużone miejsce znalazł także Władysław Grodecki.

 

Cena biletu: 10 zł. Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,

tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl.

 

 

 

26.05 (piątek) godz. 18.00

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „Podróże Esperantystów”

 

Andrychowski Klub Esperantystów „Amikeco” oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej „Podróże Esperantystów”. Ekspozycja prac potrwa do 18 czerwca.

Autorzy fotografii podróżują do wielu krajów od Argentyny po Wietnam. Przy okazji podróży są ambasadorami Polski. Biorą udział w corocznych Powszechnych Kongresach Esperantystów a także w zjazdach, wycieczkach, wczasach i innych imprezach w różnych krajach, podczas których używa się tylko języka Esperanto. Dzięki ich podróżom możemy poznać ciekawe miejsca, o których opowiadają podczas spotkań krajowych, m.in. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Autorzy zdjęć: Krystyna Bednarz (Żywiec), Bogusława Bronowska (Tychy), Mirosław Dziedzic (Bielsko-Biała), Jerzy Handzlik (Bielsko-Biała), Mirosława Kubicka (Bieruń), Stanisław Mandrak (Gliwice), Stanisława Tobolewska (Kędzierzyn), Adam Wilkus (Kraków), Aleksander Zdechlik (Zabrze), Agnieszka Zgud (Bielsko-Biała), Krystyna Zgud (Bielsko-Biała).

 

7.06 (środa) godz. 10.00

„Bezpieczny Przedszkolak”. Gminny konkurs dla przedszkolaków

Organizatorzy: Straż Miejska w Andrychowie, CKiW w Andrychowie.

 

 

11.06 (niedziela) godz. 16.00

ZAADOPTUJ KSIĄŻKĘ!

 

 

Zaadoptuj Książkę! Trzecia plenerowa edycja bezgotówkowej wymiany książek. Jest to cykliczna inicjatywa Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Odbędzie się ponownie pod gołym niebem, na tarasie przy Pałacu Bobrowskich. Impreza będzie trwała od 16.00 do 17.30. W nawiązaniu do zbliżających się wakacji na wszystkich uczestników będą czekać kolorowe leżaki, orzeźwiające chłodne napoje oraz poczęstunek niespodzianka. Serdecznie zapraszamy. Regulamin akcji dostępny na www.kultura.andrychow.eu.

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza będzie przeniesiona do Pałacu Bobrowskich.

 

 

REGULAMIN – ZAADOPTUJ KSIĄŻKĘ!

Niniejszy Regulamin określa warunki, na jakich odbywać się będzie spotkanie „Zaadoptuj książkę!”. Trzecia plenerowa edycja bezgotówkowej wymiany książek na tarasie Pałacu Bobrowskich w dniu 11.06.2017 r. (czas trwania: od 16.00 – 17.30).

§1

Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie z siedzibą: 34-120 Andrychów, ul. Starowiejska 22 b.

§2

Podstawowe zasady:

a.   Podczas akcji następuje wyłącznie WYMIANA książek. Wszelkie transakcje gotówkowe są NIEDOPUSZCZALNE.

b.   Maksymalna ilość książek, które można wymienić podczas akcji to 10 sztuk. Książki wydane przed 1995 rokiem, można wymienić tylko na takie, które również zostały wydane przed rokiem 1995. Książki wydane po 1995 roku można wymienić na dowolnie wybraną książkę.

c.   Książki przeznaczone przez uczestników akcji na wymianę muszą być w dobrym stanie. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania selekcji książek, które zostaną przyjęte na wymianę zarówno pod względem jakości jak i tematyki. Skupiamy się na beletrystyce, dlatego nie należy przynosić podręczników, przewodników, atlasów, poradników itp.

d.   Książki, które nie zostaną wymienione, zachowane zostaną do wykorzystania podczas kolejnej edycji akcji „Zaadoptuj książkę!” lub przekazane potrzebującym bibliotekom lub instytucjom.

e.   Każdy uczestnik wyraża zgodę na umieszczenie zdjęć z jego wizerunkiem na stronach internetowych oraz w notatkach prasowych związanych z akcją.

f.    Przyjście na akcję bez książek na wymianę nie jest dopuszczalne.

g.   Ilość przyniesionych książek jest równa ilości książek, które można zabrać ze sobą (wymiana 1:1). Każdy uczestnik otrzyma znacznik z ilością książek, które przyniósł na wymianę. Przy wyjściu kontrolowana będzie ilość książek zabieranych do domu zgodnie ze znacznikiem.

h.   W momencie gdy uczestnik przekaże książki do wymiany, nie będzie mógł otrzymać ich z powrotem. Uczestnik zabiera do domu taką ilość książek jaka go zainteresowała, nie przekraczając jednak ilości, którą sam przyniósł na wymianę.

§3

W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyzje podejmuje Organizator.