„Ana, mon amour”

Dramat; reżyseria: Cãlin Peter Netzer; produkcja: Rumunia, Niemcy, Francja 2017; 125 min.Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ostatnim festiwalu Berlinale „Ana, mon amour” to kolejny wybitny dramat psychologiczny Cãlina Petera Netzera, jednego z najciekawszych reżyserów rumuńskiej nowej fali, zdobywcy Złotego Niedźwiedzia za „Pozycję dziecka”.

Ana (Diana Cavallioti) i Toma (Mircea Postelnicu) poznają się na studiach z literatury i błyskawicznie w sobie zakochują. Poważnym testem dla ich związku będą jednak zaburzenia psychiczne dziewczyny. Czy para poradzi sobie z traumatycznym doświadczeniem? Czy młodzieńcze zauroczenie przetrwa próbę czasu? Odpowiedzi, jak zwykle u Netzera, będą zaskakujące i niejednoznaczne...

Seanse:8.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; 17.11 (piątek – Weekendowe Premiery) godz. 20.15; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

* Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

„Miś Bamse i Miasto Złodziei”

Animacja; reżyseria: Christian Ryltenius; produkcja: Szwecja 2014; 65 min.

 

Bamse musi chronić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety, ta zostaje porwana, co uniemożliwiło jej zrobienie miodu, który czyni Bamse najsilniejszym niedźwiedziem na świecie. Postanawia zatem wraz z przyjaciółmi – żółwiem i zajączkiem – wyruszyć w niebezpieczną podróż do Lasu Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się , jak wielka jest siła przyjaźni.

Seanse: 12.11 (niedziela – Mama, Tata i Ja) godz. 15.00; Ceny biletów:10 zł – dorośli, 5 zł dzieci**

** Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15.

 

„Konstytucja”

Dramat, komedia; reżyseria: Rajko Grlić; produkcja: Chorwacja, Czechy, Słowenia, Macedonia 2016, 90 min.

Zdobywca Grand Prix dla najlepszego filmu na MFF w Montrealu to intymna historia miłosna z udziałem trojga ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia.

Bohaterowie różnią się pod względem statusu społecznego, orientacji seksualnej, przekonań politycznych i religijnych, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich.
Vjeko jest 60-letnim nauczycielem w liceum, który poświęcił całe swoje życie badaniu chorwackiej historii i języka. Mieszka w zaniedbanym lokum wraz ojcem, przykutym do łóżka byłym oficerem Ustasze, faszystowskiej armii chorwackiej. Na domiar złego przed niespełna rokiem tragicznie zginął partner Vjeko, wiolonczelista Bobo.
Pozbawiony chęci do życia bohater jedyną radość znajduje w wieczornych spacerach, podczas których prowokacyjnie włóczy się po mieście w makijażu i kobiecym ubraniu. Pewnej nocy zostaje pobity przez grupę wyrostków aż do utraty przytomności. W szpitalu Maja, dobiegająca pięćdziesiątki pielęgniarka, rozpoznaje we Vjeko lokatora tej samej kamienicy, której piwnicę zamieszkuje. Maja pomaga Vjeko wrócić do domu, gdzie zaczyna opiekować się nie tylko nim, ale również jego kalekim ojcem. W zamian Vjeko zgadza się pomóc mężowi Mai, dyslektycznemu policjantowi Ante, przygotować się do egzaminu z konstytucji chorwackiej. Ante jest Serbem i tylko z tego tytułu wciąż napotyka na nieprzyjemności w pracy. Tak rozpoczyna się opowieść o trojgu kompletnie różnych ludzi, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

Seanse:15.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; 22.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

 

„Tunel”

Dramat, thriller; reżyseria: Seong-hoon Kim; produkcja: Korea Południowa 2016; 126 min.

Premiera w Polsce 17.11.2017 r.

 

Jeong-soo (Jung-woo Ha) jest dealerem samochodowym, jadącym na urodziny swojej córki. Podczas drogi wjeżdża w tunel, który niespodziewanie się zawala. Zdesperowany mężczyzna próbuje znaleźć sposób, aby uwolnić się spod gruzów. Na pomoc rusza mu ekipa ratunkowa, a w poszukiwania zaangażowana jest cała społeczność. Akcja ratownicza przedłuża się, a on sam traci wiarę, w to, że ktoś zamierza mu pomóc…

Seanse:17.11 (piątek – Weekendowe Premiery) godz. 18.00; 29.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

* Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

„Toni Erdmann”

Komedia; reżyseria: Maren Ade; produkcja: Niemcy, Austria 2016; 162 min.

Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Seanse:1.12 (piątek – Kino dla Dorosłych) godz. 20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*

* Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

 

Seans Data/Cykl/Godzina Ceny biletów

„Ana, mon amour”

Dramat; reżyseria: Cãlin Peter Netzer; produkcja: Rumunia, Niemcy, Francja 2017; 125 min.

8.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

10 zł – normalny

8 zł – ulgowy*

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

17.11 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 20.15

„Miś Bamse i Miasto Złodziei

Animacja; reżyseria: Christian Ryltenius;produkcja: Szwecja 2014; 65 min.

12.11 (niedziela – MAMA, TATA I JA) godz. 15.00

10 zł – dorośli

5 zł – dzieci**

**Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15.

„Konstytucja”

Dramat, komedia; reżyseria: Rajko Grlić; produkcja: Chorwacja, Czechy, Słowenia, Macedonia 2016, 90 min.

15.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

22.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

„Tunel”

Dramat, thriller; reżyseria: Seong-hoon Kim; produkcja: Korea Południowa 2016; 126 min.

17.11 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 18.00

10 zł – dorośli

8 zł – ulgowy*

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

29.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

„Toni Erdmann”

Komedia; reżyseria: Maren Ade; produkcja: Niemcy, Austria 2016; 162 min.

1.12 (piątek – KINO DLA DOROSŁYCH) godz. 20.00

10 zł – normalny

8 zł – ulgowy*

 

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

** Dzieci do lat 15