Tym hasłem placówki Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają dzieci z całej gminy do udziału w wakacyjnym projekcie wyjazdów i wycieczek. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie naprawdę ciekawie, niezwykle i... radośnie. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej i gorąco zapraszamy na wakacyjne wojaże.

Czytaj więcej...

2.06 (piątek) godz. 9.00

II Konkurs Wokalny „ŚPIEWANKA”

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Andrychów, którzy posiadają szczególny talent wokalny.

5.06 (poniedziałek) godz. 10.30

„Wieloryb”

Spektakl w wykonaniu uczestników Grupy Teatralnej Sami Swoi z WDK w Zagórniku, prezentowany z okazji Dnia Dziecka. Grupa Teatralna Sami Swoi powstała w październiku 2016 roku. Jako świeżynki mają ogromny zapał do działania. Odkrywają tajniki pracy na scenie, świetnie się przy tym bawiąc. „Wieloryb” Jana Brzechwy to pierwszy tekst z którym przyszło im się zmierzyć. Wcześniejsze etiudy improwizowane dały im możliwość poznania samych siebie i swoich możliwości. Słowa mistrza Brzechwy natomiast, to dla nich wyzwanie, które z radością podjęli. Warto również wspomnieć, że ich praca to nie tylko bycie na scenie – to również wykonanie rekwizytów, elementów kostiumów, choreografia i próby reżyserii. Mamy nadzieję, że z radością wybierzecie się z nimi w groteskową podróż na spotkanie Wieloryba...

20.06 (wtorek) godz. 16.00

Popis Ogniska Muzycznego „Metrum”

Prezentacja umiejętności wokalnych oraz gry na instrumentach w wykonaniu podopiecznych Ogniska Muzycznego „Metrum” z Andrychowa.

22.06 (czwartek) godz. 10.00

Andrychowskie Historie i Historyjki

Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci z okazji jubileuszu 250-lecia lokacji Andrychowa. W programie m.in.: czytanie legend związanych z ziemią andrychowską, ciekawostki z życia miasta, akcja plastyczna, krótki układ taneczny do piosenki „Polka andrychowska” oraz quiz wiedzy o Andrychowie.

26.06 (poniedziałek) godz. 10.00

Horyzont

Plener rysunkowo-fotograficzny dla dzieci w wieku powyżej 9 lat oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej: wykonanie prac rysunkowych zainspirowanych samodzielnie wykonanymi fotografiami przyrody.

W terminie 27.06 do 11.07 w placówce zaplanowano wyjazdy w ramach wakacyjnego projektu dla dzieci „WYCIECZKA I ŚMIECHU BECZKA”. Szczegółowy program na str.....

3.07 (poniedziałek) godz. 10.00

Horyzont marzeń

Akcja plastyczno-techniczna dla dzieci i młodzieży: wykonanie wielkoformatowych prac z wykorzystaniem różnych technik i materiałów plastycznych.

4.07 (wtorek) godz. 10.00

Za horyzontem

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży: tworzenie scenek rodzajowych za pomocą wyobraźni abstrakcyjnej i twórczej kreacji uczestnika.

6.07 (czwartek) godz. 10.00

Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie

Wakacyjna akcja happeningowa: rewia mody dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych kreacji.

7.07 (piątek) godz. 10.00

Cztery łapy

Plenerowa akcja plastyczno-techniczna dla dzieci i młodzieży: wykonanie postaci zwierząt z kartonu do „Podwórkowego Mini Zoo” (w razie niesprzyjających warunków pogodowych akcja odbędzie się w budynku WDK w Inwałdzie).