Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

21.10 – 12.12 (w godzinach otwarcia placówki)

Wystawa zdjęć Jerzego Panka – artysty fotografa należącego do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY w Andrychowie. Ekspozycja przedstawia krajobrazy, pejzaże, zabytki architektury i budownictwa, a także obiekty sakralne w Kruszwicy, Toruniu, Inowrocławiu, Ciechocinku, Licheniu i okolicach.


JERZY PANEK
 
Urodzony w 1955 r. w Wieprzu k/Andrychowa. Aktualnie mieszkaniec Targanic. Fotografią zaczął interesować się będąc jeszcze w szkole podstawowej. Poprzez swoją pasję – w latach 70-ych – zapisał się do Koła Fotograficznego przy Zakładowym Domu Kultury AZPB w Andrychowie. Po uzyskaniu uprawnień instruktorskich prowadził koła fotograficzne w WDK w Sułkowicach-Łęgu, ZSW oraz ZDK przy AZPB w Andrychowie.

W miarę upływu czasu, poznając arkana fotografii, zaczął interesować się także kamerą filmową. Pierwszymi krokami, jako kamerzysta, było utrwalenie wydarzeń kulturalnych, czyli wystawianych baśni i bajek przez Teatrzyk „BAJ-Baj”, sztuk i montaży wystawianych przez Zespół Dramatyczny. Następnie po wstąpieniu do Grupy Twórców MY rejestruje wszystkie plenery malarskie od roku 1973. Aktualnie wszystkie obrazy utrwala na taśmach video pokazując piękno krajobrazów i pracę twórców. Oprócz rejestracji działalności lokalnych artystów bierze udział w konkursach i wystawach fotograficznych.

Prowadzi również działalność gospodarczą z zakresu fotografii i videorejestracji.

W 2013 roku odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
 
Wstęp wolny. Zapraszamy.